Chiński Byton - rywal Tesli

[2019-01-21] Chiński Byton - rywal Tesli

Chiński Byton to jeden z najpoważniejszych rywali Tesli. Ma też przewagę nad konkurencją, ich samochody już jeżdżą i są bliskie produkcji. Nie mają kusić szalonym przyśpieszeniem, ale technologią. Założyciele określają swoją firmę jako „niedrogie iPhony na kółkach”.
Firma ma głębokie korzenie w Chinach, ale chce być globalnym producentem, zarabiającym prawdziwe pieniądze. Biuro projektowe znajduje się w Monachium a centrum badawcze w Dolinie Krzemowej w USA. Produkcja gotowych pojazdów będzie miała miejsce w nowej fabryce Nanjing w Chinach, gdzie produkcja jest najbardziej opłacalna.
Byton swoją nazwę wziął od bajtów na kółkach (Bytes on Wheels). Nazwa ponoć idealnie odzwierciedla spojrzenie projektantów na swój produkt. Elektryczne samochody Bytona zaproponują kierowcy nową jakość doznań płynących z kierowania pojazdem oraz samej podróży. Już teraz zwraca uwagę główny panel nawigacyjno-multimedialny o przekątnej aż 49 cali. Samochody Bytona mają zaoferować 4. poziom autonomicznej jazdy, co w praktyce oznacza, że za kierownicą będzie można nawet zasnąć. Unikalne systemy multimediów, nawigacji (w tym głosowa dzięki współpracy z Amazonem), a nawet nowe podejście do organizacji wnętrza samochodu (jak obracane przednie fotele) o tym wszystkim mamy niedługo usłyszeć od firmy.
Pierwszym modelem chińskiej marki ma być SUV, który trafi na taśmy już w tym roku. Ma być dostępny dla chińskich klientów pod koniec roku a dla nas na początku 2020 roku. M-Byte oferowany będzie z napędem na dwa (tylne) lub cztery koła, pozwoli na przejechanie 400 lub 520 km na jednym ładowaniu (w zależności od wersji). Akumulatory pozwolą na przejechanie 240 km po 20 minutach ładowania, dodatkowe 10 minut naładuje je do poziomu 80%. Silniki elektryczne mają moc ponad 400 KM. Byton nie wyprzedzi Tesli na światłach, ale dużą przewagę nad Teslą — jest nią cena! Według CEO firmy będzie kosztował mniej niż połową tego, co Tesla żąda sobie za Model X (80,000$).
M - Byte zaoferuje wspomniany 49-calowy ekran nawigacyjny, piękne wnętrze, oraz autonomie 3 poziomu (pełna autonomia, ale tylko w wybranych scenariuszach). Ten model nie jest mrzonką i jest gotowy do produkcji. Dziennikarze BBC, których zabrano na zamknięty pokaz byli pod wrażeniem tego, co zobaczyli. Nie wolno im było udzielać żadnych informacji prasie, ale potajemnie zmierzyli przyspieszenie „do setki” i wiemy, że to trochę poniżej 5 sekund.
Następnym modelem, który trafi do produkcji, jest K-Byte będący sedanem. Ten model będzie już dysponował 4. poziomem autonomicznej jazdy. W planach jest też trzeci model, który ma być tanim crossoverem.

Źródło:dailyweb.pl


 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Mercedes EQ Rzeszów, Tesla cena Lublin, Dealer aut elektrycznych Zielona Góra