Elektryczny Volkswagen z historycznym rekordem

[2019-01-18] Elektryczny Volkswagen z historycznym rekordem

Volkswagen pokazał sportową stronę swojej elektrycznej technologii, ustanawiając historyczny rekord w corocznym wyścigu Pikes Peak International Hill Climb w Kolorado. Francuski kierowca zasiadający za kierownicą elektrycznej wyścigówki pokonał trasę liczącą sobie 19,99 km w ciągu 7 minut i 57,148 sekundy uzyskując najlepszy czas w historii zawodów.
Zawody Pikes Peak International Hill Climb, nazywane wyścigiem do chmur, rozgrywane są od 1916 roku w Kolorado. Wygrywa je ten kierowca, kto najszybciej podjedzie pod górę Pikes Peak.

Romain Dumas, zasiadający za kierownicą I.D. R Pikes Peak pobił dotychczasowy rekord w kategorii samochodów elektrycznych, ale również rekord wszech czasów ustanowiony w 2013 roku przez Sébastiena Loeba – i to o całe 16 sekund. Dumas z wynikiem 7 minut i 57,148 sekundy znalazł się na szczycie listy zwycięzców górskiego wyścigu Pikes Peak, zostawiając za sobą takie znakomitości, jak Sébastien Loeb, Walter Röhrl, Michèle Mouton czy Stig Blomqvist.

Wyposażony w zespół napędowy o mocy 500 kW elektryczny I.D. R Pikes Peak został zbudowany od podstaw w zaledwie 250 dni. Inżynierowie VW na potrzeby wyścigu stworzyli auto o niewielkiej masie, maksymalnym docisku do podłoża i dużej mocy. I.D. R Pikes Peak waży wraz z akumulatorami mniej niż 1.100 kg. W zakresie aerodynamiki trzeba było rozwiązać inną trudność – zrekompensować mniejszy docisk do podłoża spowodowany rozrzedzonym powietrzem jakie występuje na dużej wysokości. Rezultat? Smukłe i niskie nadwozie oraz wielki spojler z tyłu wyścigowego I.D. R Pikes Peak.

Jak w przypadku aut elektrycznych wyzwaniem okazało się stworzenie technologii ładowania akumulatorów ‒ by była ona jak najszybsza i najbardziej ekologiczna. Do produkcji energii potrzebnej do zasilania akumulatorów, Volkswagen wykorzystał innowacyjną metodę. Zdecydowano się na wybór gliceryny jako paliwa; z chemicznego punktu widzenia jest to alkohol cukrowy. Paliwo to – powstające np. podczas produkcji biodiesla – spala się nie emitując niemal żadnych szkodliwych substancji. Sama gliceryna nie jest szkodliwa, a nawet używa się jej jako dodatku do produkcji środków spożywczych i kosmetyków.

Żródło: ekomoto.pl 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dystrybutor Tesla, Samochód elektryczny Wrocław, Samochody autonomiczne