Porsche odchodzi od diesla na rzecz elektromobilności

[2019-01-11] Porsche odchodzi od diesla na rzecz elektromobilności

Porsche, jeden z popularniejszych producentów samochodów sportowych, zapowiedział całkowite odejście od produkcji pojazdów z silnikami wysokoprężnymi. Niemiecka marka chce inwestować w rozwój napędów elektrycznych, stopniowo odchodząc od tradycyjnych silników, które będą już dla firmy drugorzędnym rozwiązaniem. Od 2019 roku producent chce postawić już tylko na elektromobilny transport - czytamy w BiznesAlert.pl.

O swoich planach producent poinformował 23 września br. Decyzja jest związana nie tylko z rosnącą popularnością niskoemisyjnego, ekologicznego transportu, ale także z najsłynniejszą w sektorze motoryzacji aferą spalinową dieselgate, która sięgnęła także tego producenta, a dokładnie modelu Cayenne, Macan oraz Panamera. Niemiecki producent Volkswagen, właściciel Porsche, przyznał się docelowego manipulowania przy testach spalinowych, co wywołało falę uderzeniową w przemyśle motoryzacyjnym. , Ponadto, rośnie stale konkurencja na rynku motoryzacyjnym. I tak np. Chiny zaczynają już wyprzedzać producentów europejskich w rozwoju technologii transportowych. By utrzymać się na rynku i pozyskiwać nowych klientów, Porsche zdecydowało na inwestowanie już tylko w samochody na benzynę, hybrydy oraz samochody elektryczne.

- ,,Porsche nie demonizuje diesla" - ,,jest i pozostanie ważną technologia napędową" - powiedział dyrektor generalny marki, Oliver Blume. -,, Jesteśmy producentem samochodów sportowych, dla którego olej napędowy zawsze odgrywał drugorzędną rolę. Doszliśmy do wniosku, że chcemy, aby nasza przyszłość była bezemisyjna" - wyjaśnił w oświadczeniu przedstawiciel Porsche. Blume, w osobnym wywiadzie dla tygodnika Bil dam Sonntag podkreślił, że producent nigdy nie projektował i nie produkował silników diesla ( używał silników produkcji Audi), a wizerunek Porsche został poważnie nadszarpnięty po aferze spalinowej.

Jak się okazuje, już od lutego 2018 roku Porsche przestało sprzedawać samochody z silnikami diesla. Właściciele tych silników nie muszą się obawiać o serwis czy dostęp do części do pojazdów - producent zapewnia dalsze wsparcie dla kierowców dieslowych wersji Porsche.
Decyzja producenta jest związana także z aspektem ekonomicznym. Do 2022 roku Porsche planuje zainwestować w rozwój elektromobilności ponad 6 miliardów euro. Popyt na samochody z silnikami diesla stale maleje - w 2017 roku udział aut z silnikami wysokoprężnymi w ogólnoświatowej sprzedaży Porsche wyniósł 12 proc.

W przyszłym roku planowana jest premiera w pełni elektrycznego modelu Taycan, apo 2025 roku połowa samochodów w ofercie Porsche będzie pojazdami elektrycznymi.

www.BiznesAlert.pl. 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Wrocław, Pojazdy EV, Nissan Leaf Toruń