Volksvagen wchodzi szerzej w obszar rozwiązań energetycznych

[2019-01-09] Volksvagen wchodzi szerzej w obszar rozwiązań energetycznych

 Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, kolejny niemiecki koncern motoryzacyjny wchodzi szerzej w obszar rozwiązań energetycznych. Volkswagen utworzył firmę, która w połączeniu z produktami i usługami dla właścicieli samochodów elektrycznych będzie oferować im energię odnawialną.

Nowa spółka z grupy Volkswagena, mająca siedzibę w Berlinie firma Elli Group GmbH, ma oferować rozwiązania z zakresu ładowania samochodów elektrycznych, sprzedając również energię pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych w ramach oferty nazwanej Volkswagen Naturstrom. Pochodzenie tej energii ma być potwierdzane przez TÜV.

Elli ma budować ofertę składającą się z nowych rozwiązań taryfowych, ściennych ładowarek i stacji ładowania, a także oprogramowania pozwalającego na zarządzanie energią.

Podstawowa wersja ładowarki ściennej o mocy 11 kW, którą zaoferuje klientom spółka z grupy Volkswagena, ma umożliwiać naładowanie samochodu elektrycznego prądem zmiennym w czasie od pięciu do ośmiu godzin.

Z kolei ładowarka o mocy 22 kW, działająca w trybie prądu stałego, ma umożliwiać dwustronny przepływ energii, dzięki czemu bateria samochodu elektrycznego będzie mogła w razie potrzeby posłużyć jako bateryjny magazyn energii, gromadzący nadwyżki energii wyprodukowanej z instalacji fotowoltaicznej i stanowiący element wirtualnych elektrowni wykorzystywanej w celu świadczenia usług polegających na stabilizowaniu pracy systemu elektroenergetycznego.

Plan Volkswagena zakłada uruchomienie do 2020 r. kilku tysięcy stacji ładowania, z których będą korzystać pracownicy niemieckiej firmy, a ponadto wyposażenie zlokalizowanych na terenie Unii Europejskiej salonów niemieckiej marki w 4 tys. stacji ładowania.

– Naszym celem jest wyjście elektrycznej mobilności z niszy i umieszczenie jej w mainstreamie. Nawa Elli to połączenie słów „electric” i „life”, ponieważ chcemy promować styl życia, w którym samochód elektryczny staje się integralną częścią codziennego życia. To podejście można porównać z używaniem telefonów komórkowych, które stały się dzisiaj normalnością – komentuje Thorsten Nicklaß, CEO nowej firmy.

W najbliższych latach Volkswagen ma wydać na projektu z obszaru elektromobilności kilkadziesiąt miliardów euro. Niemiecki koncern ma wprowadzić na rynek do 2025 r. 50 modeli z napędem elektrycznym.

Wcześniej swoją ofertę z zakresu systemów energetycznych przeznaczonych dla klientów końcowych rozwijał Daimler.

W 2016 r. rozpoczęto sprzedaż domowych magazynów energii o pojemnościach od 2,5 kWh do 20 kWh, w których wykorzystano częściowo wyeksploatowane baterie, których nie można dłużej stosować w elektrycznych autach, ale które nadal mogą być stosowane w stacjonarnych aplikacjach.

Z tej oferty Niemcy jednak się wycofali, tłumacząc, że w dłuższej perspektywie nie widzą korzyści ekonomicznych z wykorzystania baterii samochodowych w domowych systemach magazynowania.

Daimler nie zrezygnował jednak z tworzenia podobnych rozwiązań w większych magazynach energii.

W ubiegłym roku na terenie zamkniętej elektrowni węglowej w Elverlingsen w Niemczech Daimler postawił za pośrednictwem swojej spółki Mercedes-Benz Energy i we współpracy z firmami Getec Energie i The Mobility House bateryjny magazyn energii o parametrach 8,96 MW i 9,8 MWh, który składa się z 1920 zestawów baterii wyprodukowanych z myślą o zastosowaniu w samochodach elektrycznych.

Niemiecki koncern motoryzacyjny chce cyklicznie „przechowywać” w magazynie energii w Elverlingsen nowe baterie, które po pewnym okresie będą montowane w jego elektrycznych autach.

Wcześniej z udziałem Daimlera uruchomiono w 2016 r. w niemieckim Lünen magazyn energii o pojemności 12,8 MWh, składający się z baterii „z drugiej ręki”, stosowanych wcześniej w autach elektrycznych.

 

gramwzielone.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dystrybutor aut elektrycznych Kępno, ładowanie samochodu elektrycznego Łódź, Dystrybutor pojazdów elektrycznych Wrocław