Elon Musk obiecał pokrycie Europy ładowarkami Supercharger

[2018-12-28] Elon Musk obiecał pokrycie Europy ładowarkami Supercharger

 W Polsce znajdują się tylko cztery szybkie ładowarki Tesli. Jednak już niebawem może się to zmienić. Elon Musk obiecał, że Europa zostanie pokryta ładowarkami Supercharger. Tak, w planach jest także wybudowanie większej liczby ładowarek w Polsce.

Oficjalna mapa Tesli, przedstawiająca lokalizację Superchargerów, wyraźnie pokazuje, że Polska względem zachodniej części Europy, a także Skandynawii, wypada znacznie gorzej dla właścicieli Tesli. Obecnie mamy tylko cztery szybkie ładowarki – Poznań, Katowice, Kostomłoty (okolice Wrocławia) i Ciechocinek.

Tesla wybuduje więcej ładowarek w Polsce
W planach jest wybudowanie czterech kolejnych ładowarek w Polsce. Chociaż ostatni post opublikowany przez Elona Muska na Twitterze, sugeruje, że sieć ładowarek może być większa niż podaje oficjalna mapa. Tesla ma bowiem pokryć większość Europy ładowarkami Supercharger w następnym roku. Jak twierdzi Elon Musk, mają one zostać rozmieszczone Od Irlandii do Kijowa i Od Norwegii do Turcji.
Superchargery znacząco podnoszą komfort korzystania z elektrycznych samochodów Tesli. Umożliwiają one dość sprawne dostarczenie energii do akumulatorów – nawet 80 proc. poziomu naładowania w 40 minut. Owszem, względem tankowania paliwa, to wciąż długo. Jednakże to kilkukrotnie lepszy rezultat niż korzystanie z wielu słabszych ładowarek.

Ambitne plany Elona Muska zakładają pokrycie Europy ładowarki w najbliższym roku. Niestety, może się to nie udać. Jak zauważa serwis Electrek, firma planowała wybudowanie 18 tys. ładowarek na całym świecie do końca 2018 roku. Obecnie liczba Superchargerów wynosi niecałe 12 tys. Mimo wszystko, pozostaje mieć nadzieję, że Muskowi uda się dotrzymać słowa. Tym bardziej, że samochody Tesli są coraz częstszym widokiem na polskich drogach.
Następny cel? Afryka
Według zapewnień Elona Muska, w 2020 roku Tesla ma rozpocząć budowę szybkich ładowarek w Afryce. Nie należy się jednak spodziewać 100 proc. pokrycia. Aktualnie w Afryce nie powstała żadna ładowarka, a co więcej, według oficjalnej mapy nie ma jeszcze planów na budowę chociażby jednego Superchargera.

Żródło: www.dobreprogramy.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowarki nissan Częstochowa, ładowarki tesla Słupsk, Salon Tesla Zakopane