Audi E-Tron GT Concept na bazie Porsche Taycan

[2018-12-20] Audi E-Tron GT Concept na bazie Porsche Taycan

Audi niedawno zaprezentowało nowy model, kolejny z serii zapowiadających przyszłość samochodów elektrycznych. Produkcja ma ruszyć w 2020 roku.
To trzeci model firmy po modelach E-Tron i E-Tron Sportback Concept, który wywołuje zainteresowanie. Obawiam się jednak, że zanim samochód trafi na ulice, zostanie zdecydowanie bardziej ucywilizowany, podobnie jak zapowiada się Porsche Taycan.
E-Tron GT Concept ma być dostrojony przez Audi Sport (byłe Quattro GmbH, odpowiedzialne między innymi za serię modeli RS). „Pod maską” ma znajdować się odpowiednik 582 koni mechanicznych, które będą generowały dwa silniki zamontowane na obu osiach. Energię ma dostarczać 90+ kWh akumulator, który ma jednocześnie zapewnić zasięg ok. 400 km na jednym ładowaniu. Do 100 km/h ma przyspieszać w 3,5 sekundy, a do 200 km/h ciut powyżej 12 sekund. Rozpędzanie ma się zakończyć na 240 km/h
Nie da się ukryć, że przyszłość samochodów elektrycznych będzie interesująca i niewątpliwym pionierem nadal pozostaje Tesla, które od lat oferuje to, co stara gwardia dopiero zapowiada z kilkuletnim wyprzedzeniem. Największą różnicą jednak nadal pozostaje to, jak producenci podchodzą do oprogramowania samochodu. Tesla uaktualnia się sama, pojawiają się nowe funkcje (z zastrzeżeniem, że niektóre obiecane funkcje autonomiczne będą wymagały wymiany komputerów lub dołożenia czujników i kamer w przyszłości), a „autopilot” uczy się na bieżąco na podstawie danych z innych dziesiątków tysięcy innych Tesli. Firmie udało się nawet zdalnie naprawić problemy z systemem hamulcowym w Modelu 3. Tymczasem, konkurencja nadal opiera się o stare podejście – oprogramowanie może być uaktualnione w serwisie podczas wizyty lub serwisu.
 

Żródło: imagazine.pl 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2020 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Audi eTron, Tesla Polska Opole, ładowarki samochodów elektrycznych