Mercedes EQC – pierwszy elektryczny model Mercedesa

[2018-11-05] Mercedes EQC – pierwszy elektryczny model Mercedesa

Rozmiarowo EQC plasuje się powyżej I-Pace'a. Ma 4761 mm długości i 1884 metra szerokości, zaś rozstaw osi wynosi 2873 mm. Wygospodarowano bagażnik o pojemności około 500 l. Masa własna wynosi 2425 kg, zaś ładowność 505 kg. Mercedes podkreśla również, że EQC będzie mógł ciągnąć przyczepę o masie do 1800 kg.
Za napęd odpowiadają dwa motory elektryczne umieszczone przy obu osiach. Ten z przodu zapewnia ekonomiczną jazdę, tylny włącza się, gdy trzeba pojechać szybciej. Łącznie generują 300 kW mocy (ok. 410 KM) i 765 Nm momentu obrotowego. Sprint do setki trwa 5,1 s, a prędkość maksymalna została ograniczone do 180 km/h.
Nie da się mówić o elektryku bez wspomnienia o zasięgu. Mercedes obiecuje go ponad 450 km (zbadanego w NEDC), a bateria ma pojemność 80 kWh. Używając szybkiego ładowania będzie można uzupełnić ją od 10 do 80 proc. w 40 minut. Poza tym EQC będzie można ładować w domu i przy użyciu wallboxa, lecz wtedy czas będzie oczywiście dłuższy.
Do dyspozycji kierowcy EQC będzie pięć profilów jazdy: komfortowy, ekologiczny, maksymalny zasięg, sportowy i indywidualny. Ponadto będzie można zmieniać sposób, w jaki samochód reaguje na ujęcie pedału gazu, czyli jak mocno ma działać rekuperacja. Wybierając najwyższe z przełożeń (D - -) w większości sytuacji będzie można obejść się bez korzystania z pedału hamulca. Ważną rolę w prowadzeniu EQC będą odgrywać również systemy ECO Assist, które służąc wskazówkami pozwolą wydłużyć zasięg auta, np. informując o zbliżającym się ograniczeniu prędkości.
Jak przystało na nowego mercedesa, elektryczny crossover ma na pokładzie interfejs MBUX z asystentem głosowym. Poza specjalnymi funkcjami niezbędnymi dla aut na prąd, wersja systemu dla EQC ma również nawigację zoptymalizowaną pod ten model. Z ważnych funkcji wyposażenia należy wymienić klimatyzację, która może zmienić temperaturę w aucie na postoju lub podczas ładowania. W ręce kierowcy oddawany będzie również system Mercedes Me.
Mercedes nie zapomniał o bezpieczeństwie. EQC został od początku projektowany jako auto elektryczne, co pozwoliło wziąć pod uwagę akumulatory, które są dodatkowo chronione. W razie niebezpiecznego wypadku cały układ jest wyłączany, a jego ponowną aktywację można przeprowadzić dopiero w serwisie. Ponadto Mercedes przygotował specjalne adnotacje dla służb ratunkowych, dzięki którym łatwiej będzie im przeprowadzić akcję.

Produkcja EQC początkowo będzie odbywać się w niemieckiej fabryce w Bremen, a następnie zostanie rozszerzona o obiekt w Pekinie. Sprzedaż auta wystartuje w połowie 2019 roku, ale ceny nie są jeszcze znane.

Żródło: www.autokult.pl 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Mitsubishi i-MiEV Opole, ładowanie samochodu elektrycznego, Tesla Polska Rzeszów