Latający samochód już w 2020 r.

[2018-08-03] Latający samochód już w 2020 r.

W 2020 roku AeroMobil chce rozpocząć sprzedaż swoich latających samochodów. Nie dronów pasażerskich, nie samolotów, ale hybrydy. Vaculik nazywa swój produkt idealną kombinacją samochodu, komputera i samolotu.
Latający samochód od AeroMobil
Efekt wieloletniej pracy słowackiej firmy można było zobaczyć, m.in. na paryskim Air Show czy na międzynarodowych targach Motor Show we Frankfurcie w 2017 roku. W kwietniu 2017 roku firma poinformowała, że jej maszyny trafią do sprzedaży w 2020 roku.

Jednak jeśli ktoś obawia się, że zaśmiecą nam niebo i zwiększą hałas, którym bombarduje nas ciągle miasto, to niepotrzebnie. AeroMobil będzie pojazdem dla nielicznych, tych, którzy są w stanie zapłacić za niego ponad 1 mln euro, bo tyle ma kosztować.

To po pierwsze, a po drugie w miastach wciąż brakuje infrastruktury oraz prawa, które umożliwiłoby upowszechnienie takich maszyn.

Słowacka firma powstała w 2010 roku, pierwszy prototyp stworzyła w 2013 roku, kolejną wersję rok później, a od 2014 roku skupiła się na sprawach bezpieczeństwa i temacie certyfikacji. Latem 2017 roku Vaculik sugerował, że ponieważ nie ma jeszcze osobnej kategorii dla latających samochodów, AeroMobil będzie musiał zdobyć odpowiednie pozwolenia i jako samochód, i jako samolot.

Przyszłość transportu
Jako samochód AeroMobil ma poruszać się z maksymalną prędkością 160 km/h i na jednym baku przejechać do 700 kilometrów. W powietrzu ma poruszać się z prędkością 300 km/h i pokonać maksymalnie 750 kilometrów.

W 2017 roku słowacka firma zbudowała kolejny prototyp – wersję 4.0., a rok później w maju poinformowała o stworzeniu nieco innego pojazdu, choć też latającego. Mowa o elektrycznym AeroMobil 5.0 VTOL, czyli maszynie, która będzie startowała wertykalnie, ale potrafi się też poruszać po drodze.
Ma silniki umożliwiające start pionowy oraz specjalne, dostosowujące się skrzydła, które mają zapewnić maksymalną wydajność lotu i zasięg przy zasilaniu energią elektryczną.

"Patrzymy na latające samochody jako pojazdy wszechstronne, zarówno latające, jak i jeżdżące, co będziemy mogli zaoferować dzięki AeroMobil 4.0 STOL i AeroMobil 5.0 VTOL. Chcemy dostarczyć pojazdy o zasięgu potrzebnym do podróży między miastami i poruszania się wewnątrz miasta" – podkreślał Douglas MacAndrew, CTO AeroMobil w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym wiosną.

Źródło: businessinsider.com.pl 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowarki samochodów elektrycznych Słupsk, Auta elektryczne ceny Kępno, Dystrybutor pojazdów elektrycznych Wrocław