Alieno Arcanum

[2018-07-11] Alieno Arcanum

 Na horyzoncie pojawił się kolejny oszałamiający samochód elektryczny - Alieno Arcanum, całkowicie elektryczny, dwudrzwiowy, dwumiejscowy, z Bułgarii. Firma powstała w 2015 roku i przybrała swoją nazwę z języka włoskiego, gdzie alieno oznacza obcy.
Producent nie może pochwalić się doświadczeniem w branży motoryzacyjnej, ale przekonuje, iż nowy model jest w stanie konkurować z Devel Sixteen, superszybkim samochodem elektrycznym. Musimy na wstępie podkreślić, że wiarygodność firmy z Bałkanów jest całkowicie niepotwierdzona.
Pierwszy model firmy będzie dostępny w czterech wersjach. Podstawowy model ma 2610 koni mechanicznych (1946 kilowatów), kolejny 3482 koni mechanicznych (2596 kilowatów), następny 3224 koni mechanicznych (3244 kilowatów), a flagowy 5221 koni mechanicznych (3893 kilowatów). Na ten moment nie jest znane przyśpieszanie, ale można śmiało przyjąć, że będzie imponujące. Wiadomo, iż Alieno Arcanum pojedzie z maksymalną prędkością 488 km/h. Każda wersja będzie oferowana w trzech podstawowych modyfikacjach - STR (Street), TRC (Trace) i RCE (Race)
Ta niewyobrażanie duża moc i moment obrotowy są dostarczane dzięki bezpośredniemu napędowi Alieno, który ma co najmniej trzy i maksymalnie sześć silników elektrycznych zasilających każde koło. Układ napędowy wykorzystuje akumulator z ogniwami grafenowymi LiPo i superkondensatorami. Kupujący mogą wybierać spośród trzech różnych baterii, z których każda ma inną rolę. Bateria (Street) o mocy 180 kWh zapewnia maksymalny zasięg wynoszący 1020 kilometrów, a akumulator o mocy 120 kWh (Track) jest zoptymalizowany pod kątem przejechania kilkunastu kilometrów na torze. Z kolei Akumulator o mocy 60 kWh (Race) zapewnia najniższą masę pojazdu i maksymalnie dynamiczną charakterystykę samochodu podczas wyścigów.
Kolejnym wymiarem Arcanum jest to, co Aliena nazywa modyfikacjami, oznaczającymi rodzaj homologacji samochodu. Modyfikacja Street jest przeznaczona do codziennego użytku ulicznego oraz do globalnej sprzedaży. Wersja Track jest pojazdem zaprojektowanym wyłącznie do jazdy na torze. Natomiast Arcanum w konfiguracji Race stosuje się do wymogów FIA World Endurance Championship dla klasy LMP1, ponieważ producent planuje ścigać się w morderczym wyścigu Le Mans.
Dyrektor generalny firmy Alieno, Encho Enchev, twierdzi, że firma czerpała inspirację z amerykańskich wojskowych odrzutowców, takich jak SR-71 Blackbird, F-22 Raptor i F-117 Night Hawk, a także z hełmu Dartha Vadera. Dosyć inspirująca mieszanka.

Każdy samochód będzie produkowany ręcznie w fabryce firmy w Bułgarii. Zamówienia przed-sprzedażowe na Arcanum Alieno są już dostępne, a ceny zaczynają się od około 882 000 dolarów, a kończą na kwocie 1,8 miliona dolarów. Ciekawe, czy producent podoła ciężkiemu wyzwaniu i ujrzymy model Arcanum Alieno na ulicach.

Żródło: www.forumem.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2020 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Samochody elektryczne Gorzów Wielkopolski, Fiat 500e, ładowarki nissan Dębica