Elektryczny samochód wyścigowy Volkswagena

[2018-06-22] Elektryczny samochód wyścigowy Volkswagena

Volkswagen zaprezentował na renderach swój nowy samochód wyścigowy. To prototyp z napędem elektrycznym, który wystartuje w najważniejszych zawodach górskich - amerykańskim Pikes Peak.
Kierowcą modelu I.D. R Pikes Peak będzie Romain Dumas, trzykrotny zwycięzca Pikes Peak i dwukrotny triumfator 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Francuz spróbuje pobić rekord 19,99-kilometrowego podjazdu w Górach Skalistych w kategorii pojazdów elektrycznych, wynoszący obecnie niecałe dziewięć minut.
Dane techniczne maszyny na razie pozostają tajemnicą.

Volkswagen planuje wzbogacić swoją ofertę do 2025 roku ponad 20 w pełni elektrycznymi autami drogowymi z serii I.D.

„Chcemy być na czele elektromobilności. Udział w najsłynniejszym wyścigu górskim modelem I.D. R Pikes Peak ma nie tylko znaczenie symboliczne, ale jest również cennym sprawdzianem dla ogólnego rozwoju samochodów elektrycznych". - mówi dr Frank Welsch, członek zarządu Volkswagena odpowiedzialny za rozwój.

Źródło: www.motorsport.v10.pl

 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2020 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowarki samochodów elektrycznych, Popularne auta elektryczne, Pojazdy na prąd