Nowa generacja Supercharger

[2018-05-30] Nowa generacja Supercharger

 Latem 2018 r. Tesla zaprezentuje nową generację Superładowarek. Moc urządzeń wyniesie od 200 do 250 kW .Elon Musk zapowiedział w mediach społecznościowych, że kolejna generacja Superładowarek Tesli (Supercharger V3) prawdopodobnie zostanie zaprezentowana późnym latem bieżącego roku. Firmowe ładowarki amerykańskiego producenta mają otrzymać szereg ulepszeń.

Obecnie stacje Tesli dysponują mocą do 145 kW. W przypadku Supercharger V3 wartość ta wzrośnie do 200-250 kW.

W zakresie wydajności infrastruktury ładowania do samochodów elektrycznych, Tesla zamierza tym samym nawiązać rywalizację z takimi projektami jak np. IONITY, Ultra E czy E-VIA FLEX-E, w ramach których powstają stacje dysponujące mocą do 350 kW.

Według wcześniejszych wypowiedzi Elona Muska, ładowania z mocą 350 kW nie ma obecnie w praktyce większego sensu. Ładowarki dysponujące tak wysoką wydajnością mogą być przydatne jedynie w przypadku samochodów elektrycznych wyposażonych w wyjątkowo pojemne pakiety baterii. Warto zaznaczyć, że aktualnie na rynku nie są dostępne żadne modele EV pozwalające na ładowanie z mocą 350 kW.

Tesla dysponuje obecnie siecią 1 229 stacji ładownia, wyposażonych łącznie w 9 623 Superładowarki. W Polsce stacje Tesli znajdują się w Ciechocinku, Katowicach, Kostomłotach oraz Poznaniu. Kolejne zostaną uruchomione w Rzeszowie, Strykowie, Sieradzu i Ostrowi Mazowieckiej.

Żródło: orpa.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Hyundai Kona Electric Legnica, Dystrybutor samochodów elektrycznych, Auta elektryczne ceny Łódź