Hyundai Kona Electric: SUV na prąd

[2018-05-11] Hyundai Kona Electric: SUV na prąd

Elektryczny Hyundai Kona to kompaktowy SUV o długości 4175 mm. Ma zasięg do 470 km, osiąga 167 km/h i jest wyposażony w najnowsze układy zapewniające bezpieczeństwo i komfort jazdy.
Hundai Kona oferowany będzie w dwóch wersjach napędu elektrycznego. Najmocniejsza ma silnik o mocy 204 KM, baterię o pojemności 64 kWh, czas ładowania w szybkiej ładowarce o mocy 100 kW wynosi niecałą godzinę (do 80 proc. pojemności baterii). Druga wersja wyposażona w baterię o pojemności 39,2 kWh i w silnik o mocy 135 KM ma zasięg do 300 km, czas ładowania prądem 100 kW wynosi również niespełna godzinę.
Oczywiście podawane przez producenta zasięgi na jednym naładowaniu baterii są maksymalne i – trzeba dodać – teoretyczne, gdyż nie uwzględniają warunków drogowych, wiatru, korków, jazdy pod górę, niskiej temperatury czy stylu jazdy kierowcy. Z testów aut elektrycznych w warunkach drogowych wynika, że rzeczywisty zasięg wynosi ok. 2/3 wartości podawanej przez producentów. W przypadku Hyundaia Kony nawet te 2/3 robi wrażenie, gdyż byłoby to 200 km dla wersji słabszej i ok. 300 km dla mocniejszej.
Elektryczna Kona z zewnątrz jest prawie identyczna, jak wersja spalinowa, z tą jednak różnicą, że osłona chłodnicy jest zamknięta (dla poprawy aerodynamiki).

Elektryczny Hyundai Kona wyposażony jest w najnowsze układy gwarantujące aktywne bezpieczeństwo. Dostępny na pokładzie jest m.in. inteligentny tempomat (utrzymujący stałą odległość od poprzedzającego pojazdu i automatycznie zwalniający, gdy pojazd przed nami hamuje).
Jest też układ wykrywający pojazdy i pieszych i automatycznie hamujący w sytuacjach awaryjnych. Są też asystenci utrzymania pasa ruchu, ostrzegania przed kolizją z pojazdem w tzw. martwym polu lusterek, asystent ostrzegający przed kolizją podczas cofania, wykrywający zmęczenie kierowcy, czytający znaki ograniczenia prędkości.
Hyundai Kona w wersji elektrycznej wyposażony został w najnowszy system łączności. Połączenie z systemami Apple CarPlay, Android Auto i Bluetooth odbywa się poprzez 7-calowy ekran dotykowy. Na tym samym ekranie wyświetlane są mapy nawigacji.

Żródło: www.auto-swiat.pl 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
BMW i3 Olsztyn, Dealer Tesla Rzeszów, Importer aut elektrycznych Stalowa Wola