Nowy elektryczny prototyp

[2018-04-19] Nowy elektryczny prototyp

 Powoli zbliżamy się do momentu, w którym określenie elektryczny samochód przestaje kogokolwiek szokować. Padają kolejne granice i za chwilę każda marka będzie miała w ofercie auto z takim napędem. W końcu przełamali się już tacy legendarni producenci jak Porsche, czy wśród motocykli, Harley-Davidson. Póki jednak przydomek elektryczny nie jest aż tak oklepany, wciąż możemy zachwycać się takimi projektami jak Genesis Essentia. Choć tak naprawdę akurat ten prototyp byłby przepiękny z dowolnym silnikiem pod maską.
Model Essentia to nowocześnie opakowany hołd dla aut typu gran turismo - samochodów luksusowych z wyścigowym pazurem, najczęściej posiadających silnik z przodu i napęd na tylne koła zamkniętych w konstrukcji dwudrzwiowego coupé. Do najbardziej kultowych GT należały takie modele jak Mercedes 300SL, Ferrari 250 GTO czy Aston Martin DB2. Koreańska marka Genesis postanowiła śmiało rzucić wyzwanie, cały czas działającym gigantom, prezentując podczas New York International Auto Show swój nowy projekt.
Aerodynamiczna sylwetka uzupełniona jest przez ledowe cienkie światła. Konstrukcja wykonana jest z włókna węglowego, a przeszklona maska odkrywa imponujące elementy zawieszenia. Przeszklony jest również dach, który gładko połączony jest z unoszonymi do góry drzwiami. Część elementów wykonano za pomocą druku 3D. Felgi w odcieniu brązu sprawiają wrażenie rzeźbionych, jednak prawdziwe dzieło sztuki kryje się w środku.
Wnętrze wypełnia skóra w odcieniach Cognac oraz Oxford Blue. Deskę rozdzielczą wypełnia niemal w całości wyświetlacz oraz kierownica o dość nietypowym kształcie, lecz przywołującym na myśl klasyczne samochody. Bezpośrednio przed kierującym znajduje się ośmiocalowy ekran podający najważniejsze informacje. W środku przewidziano miejsce na cztery osoby. Pomiędzy siedzeniami ukryto natomiast litowo-jonowe akumulatory napędzające samochód.
Producent nie zdradził osiągów swojego prototypu. Jedyną informacją jest przyspieszenie wynoszące od 0 do 96,5 km/h trzy sekundy. Wiadomo jednak, że Genesis planuje dalszy rozwój. W produkcji obecnie ma trzy modele, jednak do 2021 roku na rynku ma pojawić się sześć kolejnych. Nie wiadomo, czy znajdzie się wśród nich Essentia, jednak z pewnością szybko znalazłoby się na nią sporo chętnych.

Żródło: sznyt.pl


Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dystrybutor Tesla Polkowice, ładowanie samochodu elektrycznego Koszalin, Mitsubishi i-MiEV Słupsk