BMW i Daimler chcą wieść prym w elektromobilności

[2018-04-10] BMW i Daimler chcą wieść prym w elektromobilności

 BMW i Daimler łączą siły, aby stawić czoła konkurencji ze strony firm mających w ich ocenie przewagę technologiczną - takich jak Uber czy Waymo. Wspólne działania BMW i Daimlera skupią się wokół przejazdów na żądanie i car-sharingu - podał serwis The Verge.
Niemieckie koncerny motoryzacyjne wspólnie zajmą się także opracowaniem systemu ładowania dla samochodów elektrycznych. Umowa pomiędzy dwoma firmami w skrócie będzie oznaczać, że należąca do Daimlera firma Car2Go oraz usługi BMW z serii DriveNow (ReachNow w USA) połączą się, jednakże aby możliwe były wspólne działania, regulatorzy w Europie i w Stanach Zjednoczonych będą musieli wyrazić na to zgodę - jej uzyskanie może zająć nawet kilka miesięcy.
BMW i Daimler będą miały po 50 proc. udziałów w nowo utworzonej spółce, której głównym zadaniem będzie połączenie działań z zakresu usług takich, jak car-sharing i przejazdy na żądanie. Poza obszarem wspólnej działalności, BMW i Daimler nadal będą ze sobą konkurowały "w kluczowych aspektach biznesu".
Jak powiedział szef Daimlera i należącej do koncernu marki Mercedes-Benz, Dieter Zetsche, "jako pionierzy inżynierii motoryzacji nie pozostawimy kształtowania przyszłości miejskiej mobilności innym". Jego zdaniem w przyszłości większość osób nie będzie posiadała samochodu, "a mimo to będą oni dążyli do bycia ekstremalnie mobilnymi. Chcemy połączyć nasze doświadczenia celem stworzenia wydajnego, unikalnego ekosystemu mobilności miejskiej" - dodał Zetsche.
Car2Go i DriveNow obecnie działają w podobny sposób - ocenia The Verge. Zdaniem serwisu, obie firmy przypominają teraz agencje, które pozwalają klientom z niewielkim wyprzedzeniem zarezerwować i krótkoterminowo wynająć samochód. W 2017 roku Car2Go była największą firmą car-sharingową na świecie. Miała 2,5 mln zarejestrowanych, stałych klientów i 14 tys. samochodów w 26 lokalizacjach w Ameryce Północnej, Europie i Azji. DriveNow z kolei operuje sześcioma tysiącami samochodów w dziewięciu krajach Europy, działa także jako ReachNow w trzech miastach USA.
The Verge zaznacza, że od pewnego czasu spodziewano się porozumienia Daimlerem i BMW i stanowi ono sygnał, że koncerny słynące z tradycyjnie pojętej motoryzacji walczą o to, by ich działalność w obszarze usług dla mobilności zaczęła przynosić pożądane zyski. Zarówno BMW, jak i Daimler mogą dzięki wspólnym działaniom zyskać, zarówno pod względem biznesowym i ekonomicznym, a także stawić czoła konkurencji ze strony firm, które swój udział w rynku od samego początku budują na bliskich związkach z sektorem nowych technologii.

Żródło: www.energetyka24.com

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowarki aut elektrycznych Łódź, Dealer samochodów elektrycznych Toruń, Sprzedaż aut elektrycznych Rzeszów