Ulgi podatkowe na samochody elektryczne

[2017-01-19] Ulgi podatkowe na samochody elektryczne

 Mieszkańcy Holandii, którzy od dawien dawna znani są z dbałości o czystość środowiska już 2 lata temu wprowadzili szereg udogodnień dla osób, które wybierają elektryczne auta. Od zwolnienia z wysokich podatków po bezpłatne korzystanie z parkingów i płatnych dróg. To wszystko jest w zasięgu ręki Holendrów kupujących Teslę. Nie trzeba było długo czekać aby Tesla S była w Holandii najczęściej kupowanym autem w historii. To prawdopodobnie zaważyło również o otwarciu przez Tesla Motors zakładu montażowego własnie w tym kraju.

Prócz państwa tulipanów i wiatraków, sporo ulg dla swoich obywateli wprowadził również rząd Norwegii. 25-procentowa bonifikata z podatku VAT oraz możliwość bezpłatnego korzystania z buspasów i płatnych tras - taki zestaw otrzymali Norwegowie. Przez to podobnie jak w przypadku Holandii wzrosło zainteresowanie elektrycznymi samochodami w tym szczególnie Modelu S, Norwedzy stali się posiadaczami największej w Europie stacji szybkiego ładowania na której znajduje się aż 10 ładowarek.

Dania swego czasu również stosowała podobne ulgi jednak dosyć niedawno zaczęła się z tego wycofywać w związku z chęcią zaoszczędzenia odpowiedniej kwoty w budżecie państwa. Brytyjczycy mogą spodziewać się nawet dofinansowania do zakupu. Rząd Belgii i Portugalii również wspiera finansowo swoich obywateli podczas zakupu elektryków. Może w przyszłości i w Polsce doczekamy się specjalnych udogodnień finansowych dla zainteresowanych kupnem elektrycznego samochodu?

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowarki aut elektrycznych, Pojazdy autonomiczne Słupsk, Samochody elektryczne ceny Łódź