Solid State Battery - bateria w nowej technologii

[2018-04-04] Solid State Battery - bateria w nowej technologii

 CEO firmy Henrik Fisker w wywiadzie telewizyjnym potwierdził że jego firma wprowadzi nowy rodzaj baterii na rynek już w tym roku.
Solid State Battery ma mieć 700 mil zasięgu i ładowanie w ciągu 1-2 minut. Czeka nas technologiczny przełom. Fisker opracował 2,5 razy wytrzymalszą baterię.
isker Inc. to startup z Anaheim w Kalifornii zajmujący się opracowywaniem ekskluzywnych aut elektrycznych. Firmę założył Henrik Fisker, pracujący wcześniej dla Tesli. Sama firma istnieje od 2007 roku, jednak w 2016 roku doszło do zmiany nazwy z Fisker Automotive na Fisker Inc. Fisker Karma (obecnie funkcjonuje pod nazwą Karma Revero), hybrydowy sedan, został zaprezentowany w 2008 roku, jednak trafił do masowej produkcji dopiero w 2011. Od tamtego czasu firma z USA pracuje nad nowym modelem sportowego auta - Fisker EMotion, które zaprezentowano w październiku 2016 roku.
Wraz z pracami nad Fisker EMotion firma zaczęła szukać rozwiązań technologicznych, które pozwoliłyby wyposażyć nowe auto m.in. w lepszą baterię. W efekcie tych prac stworzono baterię o innowacyjnej budowie, która sprawia, że nie zawiera w sobie substancji płynnych.
W ten sposób tradycyjna bateria litowo-jonowa będzie mieć stały stan skupienia, co sprawi, że będzie mogła gromadzić 2,5 razy więcej energii i pozwoli na przejechanie około 804 kilometrów na jednym ładowaniu.

Zródło: www.forbes.pl oraz Tesla Klub Polska

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Auta na prąd Krosno, Dystrybutor Tesla Rzeszów, Ładowarki Kebe Lublin