Globalny system energetyczny

[2018-03-23] Globalny system energetyczny

Producenci samochodów na świecie ścigają się, aby konkurować na rynku pojazdów elektrycznych (EV), koncentrując się na zasięgu, przyspieszeniu i szybkości ładowania, nikt nie zajmuje się centralnym wyzwaniem - pojazdy elektryczne są tylko tak czyste, jak energia elektryczna, na której działają. W jaki sposób zapewniamy milionom pojazdów elektrycznych wchodzących na rynek napędzanych czystą, zrównoważoną energią?

Jedną z firm, która rozumie to wyzwanie jest Envision oraz ich wizjonerski założyciel i dyrektor generalny Lei Zhang. Zhang uważa, że ​​zrównoważony transport może stać się rzeczywistością tylko wtedy, gdy wygeneruje się wystarczającą ilość czystej energii, aby naładować miliony pojazdów elektrycznych, a aby to się stało, światowa mobilność i systemy energetyczne muszą się połączyć w jeden ekosystem.

Zhang wyjaśnia: "Dzisiejsza sieć energetyczna nie jest w stanie zintegrować nawet 20 % wzrostu pojazdów elektrycznych, światowe miasta musiałyby podwoić produkcję energii i infrastrukturę, więc jak możemy oczekiwać, że poradzą sobie z 50-procentowym wzrostem, lub 100 procent? Świat potrzebuje rozwiązania. "
Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie Zhang zaprezentował samochód, który według niego zapewnia takie rozwiązanie: Sibylla, elektryczny, inteligentny, połączony pojazd koncepcyjny, który pokazuje, co można osiągnąć, gdy piękny design połączony jest z piękną energią.
Zaprojektowany przez kultową, luksusową firmę motoryzacyjną GFG Style w Turynie, połączoną z globalnym ekosystemem czystej energii Envision i napędzany energią odnawialną wytwarzaną przez sonnenCommunity, stworzoną przez niemiecką firmę zajmującą się magazynowaniem energii, samochód jest globalnym wysiłkiem. Klasyczny, elegancki kształt sedana jest mieszany z poziomami komfortu, zwykle osiągniętymi z większym SUV-em. Drzwi skrzydłowe łączą się z pierwszą na świecie przesuwaną przednią częścią przedniej szyby, dzięki czemu nawet pierwsza interakcja z samochodem - wkraczanie w nią - jest płynnym doświadczeniem. Raz za kierownicą, kierowca ma dostęp do pełnej szerokości inteligentnego interfejsu, łączącego samochód z podobną do wyobraźni społecznością producentów i konsumentów czystej energii oraz dostarczając informacji na temat osiągów samochodu i środowiska, przez które przejeżdża. "To nowa wizja:

Jest to wizja branży motoryzacyjnej, a zasilanie jej jest największą na świecie platformą Internetu rzeczy (IoT): Envision Enos TM . System zarządza 100 GW zasobów energii na całym świecie, co równa się w przybliżeniu całkowitej mocy produkcyjnej w Wielkiej Brytanii. Poprzez 50 milionów czujników łączy podaż, popyt i magazynowanie energii odnawialnej, która zasila energetyczny Internet Rzeczy. Ponieważ jest to platforma typu open source - jest to platforma IoT używana przez firmę Sonnen - jej możliwe zastosowania obejmują przemysł i infrastrukturę, od energii wiatrowej i systemów fotowoltaicznych, po akumulatory energii, inteligentne sieci, inteligentne budynki i inteligentne terminale elektryczne. Co najważniejsze, obejmuje również pojazdy elektryczne i sieci ładujące.

Nowe ukierunkowanie Envision na e-mobilność wynika z jego dziedzictwa w sektorze energii odnawialnej. Założona w 2007 roku z inną koncepcją oprogramowania dla turbin wiatrowych, dziś firma dostarcza oprogramowanie dla producentów OEM i jest drugą co do wielkości chińską firmą produkującą turbiny wiatrowe - i jest ósmą co do wielkości na świecie. "Stworzyliśmy największą globalną platformę IoT dla energii na całym świecie, łącząc wiatr, energię słoneczną i ładowanie z całego świata" - mówi Zhang. "Ten nowy świat energii będzie zdecentralizowany i podzielony, więc dzięki EnOS TM organizujemy wszystkie elementy ekosystemu, aby wszystko było zsynchronizowane i mogło współpracować".

Zródło:www.wired.co.uk

 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ładowarki Mennekes Wrocław, ładowarki samochodów elektrycznych Zakopane, Golf GTE