Auto elektryczne wydrukowane w technologii 3D

[2018-03-23] Auto elektryczne wydrukowane w technologii 3D

Producent samochodów elektrycznych X Electrical Vehicle (XEC) połączył siły z firmą Polymaker, zajmującą się drukiem 3D. Wynikiem tej współpracy będzie pierwszy masowo produkowany, elektryczny samochód stworzony przy użyciu nowoczesniej technologii druku w 3D. W rezultacie LSEV, bo taka będzie nazwa EV, składa się z miej niż 100 części, zbudowanych ze wzmocnionego nylonu, kwasu polimlekowego i TPU. Wszystkie metalowe elementy – takie jak podwozie i silnik – powstały przy wykorzystaniu metod konwencjonalnych. Obawy wzbudza wytrzymałość komponentów, producenci zapewniają jednak, że testy bezpieczeństwa wskazują na niezwykle silną strukturę samochodu w porównaniu z konwencjonalnymi odpowiednikami. Mówi się o aż 4-krotnie większej wytrzymałości.
Stworzenie tego małego, dwuosobowego EV zajmuje 3 dni. Oczywiście ze względu na wygląd i specyfikacje jest on przeznaczony jedynie do jazdy miejskiej. Na jednym ładowaniu pokonuje około 140 km, a jego maksymalna prędkość to 70 km/h. Waga pojazdu wynosi 450 kg, a wymiary:

2,5 m długości
1,3 m szerokości
1,5 m wysokości.
LSEV zapowiedziano na rok 2019. W pierwszej kolejności wprowadzony zostanie na rynek europejski i azjatycki. Cenę samochodu oszacowano na około 34 000 zł, co zdaje się przyciągacćklientów, gdyż już w tym momencie złożono 7 000 zamówień wstępnych.

Żródło: electricmobility.expert

 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Hyundai Kona Electric Mielec, Dystrybutor Tesla Polska, Stacje ładowania samochodów elektrycznych