BMW przyszłości : baterie do 120 kWh, zasięgi do 700 km

[2018-03-02] BMW przyszłości : baterie do 120 kWh, zasięgi do 700 km

BMW ujawniło szczegóły dotyczące przyszłych wersji samochodów elektrycznych i hybryd plug-in. Auta będą oparte na platformach FAAR lub CLAR, a stosowane dotychczas rozwiązania w BMW i3 oraz BMW i8 odejdą do lamusa.
W mniejszych autach mają być stosowane ogniwa o rozmiarze 8 centymetrów, w większych – o rozmiarze 14 centymetrów. Co ciekawe, FAAR i CLAR mają być uniwersalne: będzie można je wykorzystać w produkcji zarówno aut czysto elektrycznych, jak też nowoczesnych hybryd plug-in czy wreszcie samochodów spalinowych. To sprawi, że BMW w przyszłości będą nieco wyższe, żeby zrekompensować pasażerom przestrzeń na baterię – nawet jeśli nie zostanie ona wykorzystana.
Platforma CLAR zmieści baterie o pojemności do 120 kilowatogodzin (kWh), co powinno pozwolić na zasięgi wynoszące 700 kilometrów (według nieokreślonej metryki). Ale dostępne będą też warianty o pojemnościach 90 lub 60 kilowatogodzin (FAAR) – te ostatnie mają gwarantować do 450 kilometrów przebiegu (deklaracja producenta).

Oprócz tego BMW będzie produkować silniki elektryczne o mocach 134, 255, 335 i 402+ koni mechanicznych (KM). Pierwszym autem wykorzystującym nową architekturę ma być BMW iNext.

Rozwiązania stosowane obecnie w BMW i3 oraz BMW i8 nie będą miały swoich następców.

Źródło:elektrowoz.pl 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Renault Zoe Opole, Popularne auta elektryczne Piaseczno, Auta elektryczne Nowy Sącz