Polski Samochód Elektryczny - iXAR

[2018-03-01] Polski Samochód Elektryczny - iXAR

W nieco tajemniczym konkursie ElectroMobility Poland pojawił się pierwszy (?) kandydat na Polski Samochód Elektryczny. To iXAR stworzony przez Proto Cars, która to firma – czego można się było spodziewać – chyba nawet nie spojrzała na projekty nadwozi opracowane w ramach pierwszego etapu konkursu na Polski Samochód Elektryczny.
Właścicielem Proto Cars jest Paweł Dytko, a sama firma zajmuje się przebudowywaniem aut wyczynowych. Teraz jednak Proto Cars postanowiło zawalczyć o przyszłość Polski: zdaniem właściciela firmy konkurs na Polski Samochód Elektryczny ma szansę pobudzić polski przemysł motoryzacyjny i pozwoli na dogonienie krajów Zachodu.
iXAR to lekki czterokołowiec z nadwoziem (kategoria L7e), czyli pojazd, którym można kierować od 16. roku życia, z prawem jazdy kategorii B1. Samochód ma 3,63 metra długości, 1,48 metra szerokości i 1,55 metra wysokości, a waży zaledwie 450 kilogramów.
Przy tym ograniczeniu do auta nie zmieści się (rozmiarowo) bateria o pojemności większej niż około 15 kilowatogodzin (kWh) [spekulacje www.elektrowoz.pl], a sam samochód przewiezie maksymalnie 2 osoby dorosłe i 2 dzieci (2+2) – kategoria L7e zakłada bowiem maksymalną wagę pasażerów wynoszącą 200 kilogramów.
Samochód iXAR ma mieć silnik elektryczny o mocy 20 koni mechanicznych. Nie będzie to więc rakieta, ale pojazd, który powinien sprawdzić się podczas odwożenia dzieci do szkoły czy przy krótkich wycieczkach po mieście.

Źródło: elektrowoz.pl

 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Auta elektryczne Stalowa Wola, Hyundai IONIQ Electric Łódź, ładowanie elektrycznego auta