Wyniki sprzedaży aut elektrycznych w USA w 2016 r

[2017-01-16] Wyniki sprzedaży aut elektrycznych w USA w 2016 r

 Rok 2016 okazał się bardzo udany pod względem sprzedaży samochodów EV/PHEV w USA. Po słabszym 2015r., udało się ustanowić rekord sprzedaży na poziomie 159.000 (wszystkie wartości przybliżone), czyli 37% wyższym niż rok wcześniej.

W uzyskaniu tak dobrego rezultatu pomógł świetny grudzień, w którym do klientów trafiło blisko 25 tys. EV/PHEV (prawie 1,5% ogółu wydanych aut). Średni udział EV/PHEV w cały roku wyniósł 0,9%.

Łączna sprzedaż aut elektrycznych EV) wyniosła około 82 tys. i stanowiła około 51% sprzedaży EV/PHEV. Rok temu EV sprzedano około 67 tys.

Na rynku amerykańskim w sprzedaży znajduje się już ponad 30 modeli, a w ostatnich miesiącach regularnie pojawiają się nowe propozycje. Szczególnie duże nadzieje budzi wprowadzony w grudniu Chevrolet Bolt EV.

Ranking modeli
Niekwestionowanym liderem każdego zestawienia za ubiegły rok jest Tesla, która sprzedała najwięcej EV (jako producent) oraz której Model S zajął pierwsze miejsce wśród wszystkich modeli. Co więcej, Model X zajął trzecie miejsce.

Źródło: samochodyelektryczne.org

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Auta EV Gliwice, BMW i3 Opole, ładowarki aut elektrycznych Gdynia