Volkswagen zamierza w Genewie pokazać model koncepcyjny I.D. VIZZION

[2018-02-21] Volkswagen zamierza w Genewie pokazać model koncepcyjny I.D. VIZZION

 Volkswagen zaprezentuje na wystawie Geneva Motor Show 2018 model koncepcyjny I.D. VIZZION. Tym razem jest to samochód w pełni autonomiczny, w którym zrezygnowano z kierownicy i pedałów.
Technicznie pojazd bazuje na platformie systemowej MEB. Wariant dwusilnikowy o mocy 225 kW umożliwia osiąganie prędkości 225 km/h, a pakiet 111 kWh ma przy spokojnej jeździe wystarczyć na nawet 665 km.
Największa w dziejach Volkswagena ofensywa w zakresie nowych modeli i nowoczesnych technologii wchodzi w kolejny etap. Po zaprezentowaniu pierwszych w pełni elektrycznych modeli należących do nowej rodziny I.D. marka Volkswagen pokazuje teraz po raz pierwszy studyjny pojazd autonomiczny. Volkswagen pracuje intensywnie we wszystkich obszarach nad rozwojem nowoczesnych pojazdów.
Dzięki innowacyjnym technologiom auta staną się bardziej przyjazne dla środowiska, jeszcze bezpieczniejsze i znacznie bardziej wygodne. Te cechy mają sprawić, że w przyszłości samochody mogą odgrywać jeszcze większą rolę. Ponadto korzystać z aut będą mogły także te grupy klientów, dla których dzisiaj, np. ze względu na wiek, nie jest to możliwe.

Nowy studyjny I.D. VIZZION jest czwartym modelem z rodziny I.D. Volkswagena. Dzięki nowym technologiom, automatycznemu systemowi obsługi oraz eleganckiemu nadwoziu tą limuzyną wyższej klasy wskazuje kierunek w jakim zamierza pójść Volkswagen w dziedzinie techniki i stylistyki swoich przyszłych modeli elektrycznych.

Wnętrze I.D. VIZZION inżynierowie podporządkowali możliwościom autonomicznej jazdy. Kierowaniem pojazdem zajmuje się „cyfrowy kierowca” korzystający z licznych systemów asystujących; w aucie nie ma kierownicy ani widocznych elementów obsługi. Kierowca i pasażerowie mogą cieszyć się jeszcze większym bezpieczeństwem i komfortem. Studyjny samochód jedzie, kieruje i nawiguje w ruchu drogowym zupełnie samodzielnie, dzięki czemu pasażerowie podczas jazdy mogą poświęcić się własnym zajęciom. Wirtualny „gospodarz” pojazdu, z którym pasażerowie mogą się porozumiewać przy pomocy mowy i gestów, dzięki temu, że jest elementem cyfrowego systemu pokładowego, doskonale zna upodobania pasażerów i zaspokaja je w wypadku każdego z nich indywidualnie.

Moc systemowa modelu I.D.VIZZION (długość nadwozia: 5,11 m) wynosi 225 kW. Prędkość maksymalna to 180 km/h. Litowo-jonowe akumulatory o pojemności 111 kWh sprawiają, że zasięg auta (wliczając w to energię odzyskiwaną podczas hamowania) wynosi do 665 km. Dzięki inteligentnemu zarządzaniu obydwa silniki elektryczne współpracują ze sobą w maksymalnie efektywny sposób przekazując siłę napędową na wszystkie cztery koła.

I.D.VIZZION pokazuje jak wielkie możliwości daje nowa platforma MEB Volkswagena przeznaczona do konstruowania samochodów elektrycznych. Jest ona technologiczną podstawą do budowy przyszłych elektrycznych samochodów marki, zapewnia im duży zasięg, daje możliwość jak najefektywniejszego zagospodarowania ich wnętrz i pozwala na produkcję po optymalnych kosztach. Marka Volkswagen zamierza do 2025 roku wprowadzić na rynek ponad 20 elektrycznych modeli. W 2020 roku pojawi się model I.D. – elektryczne auto klasy kompaktowej, a potem w krótkich odstępach czasu zadebiutują nowy elektryczny SUV – I.D. CROZZ oraz van I.D. BUZZ.

Żródło: samochodyelektryczne.org

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Samochody na prąd Wałbrzych, Auto elektryczne, Renault Twizy Rzeszów