BMW wypuszcza na rynek serię elektrycznych pojazdów

[2018-02-14] BMW wypuszcza na rynek serię elektrycznych pojazdów

 BMW jak dotąd nie ma na rynku wielu pojazdów elektrycznych.Również nie produkuje własnych akumulatorów. Niemiecki producent samochodów patrzy jednak w przyszłość i dąży do zapewnienia sobie 10-letnich dostaw kobaltu i litu do baterii w elektrykach bawarskiego koncernu w ramach nowej strategii. BMW chce zabezpieczyć dla siebie dostawy kobaltu i litu do baterii w elektrykach w związku z rozwojem nowej strategii firmy.
Te dwa metale są obecnie niezbędne do produkcji akumulatorów litowo-jonowych o dużej gęstości energii i jeśli w ciągu najbliższych kilku lat nie zostanie znaleziona alternatywa, popyt na nie ma znacznie wzrosnąć.
W ciągu ostatnich 10 lat cena litu wzrosła ponad dwukrotnie,
a w przypadku kobaltu ponad trzykrotnie w ciągu ostatnich
3 lat. Plany firmy BMW co do elektryków obejmują 12 całkowicie elektrycznych samochodów do 2025 roku

Źródło: electrek.co

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Salon Tesla Polska, Salon Tesla Polska Lublin, Auta elektryczne Kielce