Sejm PRZYJĄŁ Ustawę o elektromobilności!

[2018-01-12] Sejm PRZYJĄŁ Ustawę o elektromobilności!

 

Ustawa o elektromobilności jedenastego stycznia została przegłosowana w Sejmie. 253 posłów z 436 głosowało za przyjęciem ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Dzięki temu projekt przyjęto i trafi teraz do Senatu.Poseł Zdzisław Gawlik z Platformy Obywatelskiej (PO) proponował jej odrzucenie, ponieważ uważał, że Ustawę procedowano zbyt szybko. Poparło go Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL). Jednak wniosek obu partii upadł, a sama Ustawa została przegłosowana.
To oznacza, że Ustawa o elektromobilności znajduje się na ostatniej prostej. Trafi teraz do Senatu, a następnie do podpisu Prezydenta.To już tylko formalność.
Głównym celem ustawy jest rozwiązanie problemu braku infrastruktury paliw alternatywnych w Polsce. Ustawa zakłada m.in. budowę publicznej infrastruktury ładowania pojazdów o napędzie elektrycznym. Dodatkowo projekt zakłada wprowadzenie możliwości poruszania się pojazdów elektrycznych po buspasach, wyższej stawki odpisów amortyzacyjnych dla pojazdów o napędzie elektryczny oraz zwolnienie z podatku akcyzowego w przypadku pojazdów elektrycznych.
Dzięki tym działaniom w Polsce mają się upowszechnić pojazdy nisko- i zeroemisyjne.

Źródło: businessinsider.com.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Popularne auta elektryczne Dębica, Tesla cena Kępno, Audi eTron Zielona Góra