Elektryczny Morgan pojawi się na rynku w 2018 r.

[2017-12-20] Elektryczny Morgan pojawi się na rynku w 2018 r.

Morgan Motor Company, brytyjska manufaktura znana z produkcji samochodów nawiązujących stylistyką (a także niektórymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi) do pojazdów z pierwszej połowy XX w., nie jest powszechnie kojarzona z wdrażaniem nowoczesnych technologii.

Firma sprawiła jednak sporą niespodziankę, gdy w 2012 r. zaprezentowała napędzany prądem, koncepcyjny samochód Plus E, a następnie, podczas zeszłorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie, model EV3, również wyposażony w napęd elektryczny. Według pierwotnych założeń, ten drugi pojazd miał trafić do produkcji w czwartym kwartale 2016 r., jednak ostatecznie tych planów nie udało się zrealizować.

Na podstawie najnowszych informacji, EV3 ostatecznie trafi na drogi w 2018 r. Pojazd zostanie oparty na modelu 3 Wheeler – jak nietrudno się domyślić, będzie zatem wyposażony w trzy koła.

Przy projektowaniu wersji produkcyjnej EV3 Morgan zamierza współpracować z firmą Frazer-Nasch Energy Systems. Dzięki temu, konstrukcja pojazdu zostanie gruntownie zmieniona względem prototypu. EV3 otrzyma m.in. niżej położony środek ciężkości, lepsze przyspieszenie i ma być przystosowany do szybkiego ładowania baterii.

Rozwijający moc maksymalną 57 KM, napędzający tylne koło, chłodzony cieczą silnik elektryczny EV3 będzie zasilany energią pochodzącą z akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 21 kWh. Zasięg pojazdu oszacowano na ok. 190 km na jednym ładowaniu. Prędkość maksymalna wyniesie 133 km/h. EV3 zostanie pierwszym modelem w historii Morgana, którego konstrukcja wykorzysta materiały kompozytowe.

Rozpoczęcie produkcji nowego pojazdu zaplanowano na III kwartał 2018 r. Do tej pory klienci złożyli ok. 60 rezerwacji na EV3.

Źródło: www.orpa.pl 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dystrybutor pojazdów elektrycznych, Samochody autonomiczne Gdańsk, Sprzedaż pojazdów elektrycznych Rzeszów