BMW i Solid Power zamierzają wspólnie pracować nad bateriami ze stałym elektrolitem

[2017-12-18] BMW i Solid Power zamierzają wspólnie pracować nad bateriami ze stałym elektrolitem

Grupa BMW oraz amerykańska firma Solid Power będą prowadzić wspólne badania nad akumulatorami ze stałym elektrolitem przeznaczonymi do samochodów elektrycznych.

Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, pojazdy napędzane prądem zyskają dłuższy zasięg, zaś same baterie staną się trwalsze i odporniejsze na wysokie temperatury.

Zdaniem Solid Power, akumulatory ze stałym elektrolitem przyczynią się do redukcji kosztów, ponieważ pozwolą na rezygnację z instalowania wielu systemów bezpieczeństwa koniecznych przy stosowaniu tradycyjnych baterii litowo-jonowych.

Technologia opracowana przez Solid Power opiera się na wysokowydajnej katodzie, anodzie wykonanej z litu oraz stałym separatorze charakteryzującym się wysokim przewodnictwem jonowym. Baterie amerykańskiej firmy składają się w 100% z materiałów nieorganicznych. Nie zastosowano w nich żadnych łatwopalnych lub niestabilnych komponentów. Ponadto, cechują się dwu- lub nawet trzykrotnie większą pojemnością niż ich klasyczne, litowo-jonowe odpowiedniki.

Solid Power przeniósł się w 2017 r. do nowej siedziby w Louisville, w stanie Kolorado. W ciągu trzech najbliższych lat firma planuje dwukrotnie zwiększyć liczebność swojego zespołu.

Żródło: www.orpa.pl 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowarki nissan Kielce, Sprzedaż aut elektrycznych, Dealer aut elektrycznych Polkowice