IONITY ma już czterech partnerów, którzy w Europie zainstalują stację ładowania

[2017-12-11] IONITY ma już czterech partnerów, którzy w Europie zainstalują stację ładowania

Powstająca sieć stacji szybkiego ładowania IONITY, która zamierza do 2020r. posiadać w Europie około 400 stacji z ładowarkami 350 kW (wcześniejszy wpis), przedstawiła listę partnerów oraz krajów, w których będą oni udostępniali miejsca dla ładowarek.

Partnerów jest na razie czterech - Circle K, OMV, Shell i Tank & Rast, a państw 18. Łącznie obejmują oni ponad połowę wszystkich planowanych instalacji. W późniejszym terminie podanych ma zostać więcej partnerów, obejmujących pozostałą część kontynentu.

Co ciekawe, znalazł się operator, który zainstaluje stacje IONITY w Polsce, ale wcale nie jest powiedziane, że zrobi to szybko i z rozmachem. Raczej należy spodziewać się pojedynczych stacji.

Shell - 80 stacji w 10 krajach, w tym w Polsce
Największym podmiotem współpracującym z IONITY jest Shell, który ostatnio zaangażował się w ładowanie samochodów elektrycznych (wcześniejszy wpis). Shell zainstaluje infrastrukturę IONITY na 80 dużych stacjach w 10-krajach: Austrii, Belgii, Czechach, Francji, Holandii, Polsce, na Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Słowacji i Słowenii.

Łącznie na 80 stacjach powstanie 500 stanowisk o mocach do 350 kW. Przeciętnie na jednej stacji znajdzie się sześć stanowisk.

Autobahn Tank & Rast - Niemcy
W Niemczech, które prawdopodobnie będą największym rynkiem dla IONITY, instalacje będą przeprowadzane przy obiektach ogólnokrajowej sieci Autobahn Tank & Rast. Jako, że sieć posiada kilkaset obiektów w kluczowych lokalizacjach przy autostradach jest to partner bezkonkurencyjny.

Circle K - północ Europy
Firma Circle K zdecydowała się na instalacje na północy: w Danii, Estonii, Irlandii, Litwie, Łotwie, Norwegii i Szwecji.

OMV
OMV zaangażuje się w czterech krajach, które dublują się z Shellem: Austrii, Czechach, na Węgrzech i Słowenii.

Źródło: samochodyelektryczne.org 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pojazd elektryczny Wałbrzych, Dystrybutor samochodów elektrycznych Opole, Renault Zoe Koszalin