Europejska sieć ładowania aut elektrycznych: IONITY i E.ON

[2017-11-07] Europejska sieć ładowania aut elektrycznych: IONITY i E.ON

Wielkie koncerny motoryzacyjne stworzyły spółkę IONITY. W jej skład wchodzą (jak na razie) BMW, Daimler (Mercedes), Ford oraz Volkswagen (z Audi i Porsche). Spółka już ropoczęła swoją działalność i jeszcze w tym roku otworzy 20 publicznych stacji ładowania. Pozytywną informacją jest to, że punkty ładowania będą zlokalizowane przy głównych szlakach drogowych, a także będą od siebie oddalone w odstępach równych 120 km. 

W ciągu najbliższych lat, aż do 2020 ma powstać 400 publicznych stacji ładowania, zarządzanych przez IONITY. Nie jest wykluczone, iż plany te ulegną zmianie (na korzyść), gdyż rynek aut elektrycznych i hybrydowych jest jednym z najbardziej dynamicznych. 

Inna spółka energetyczna, E.ON zamierza natomiast otworzyć 10 000 stacji ładowania w Europie. Część z nich będzie opierała się o stacje o mocy 150 kW, jednak w późniejszym czasie ich moc może zostać zwiększona nawet do 350 kW. Informacja ta pojawiła się wraz z filmem promocyjnym Freedom is Electric, który zamieszczamy poniżej.

 

Obie informacje są wyjątkowo korzystne dla posiadaczy i przyszłych nabywców aut elektrycznych i hybrydowych. Rozbudowana i ogólnodostępna sieć stacji ładowania może znacząco wpłynąć na podjęcie decyzji o zakupie nowego auta oraz zwiększy komfort użytkowania tychże aut. Niezapomniajmy jednak, że oprócz publicznych stacji ładowania, użytkownicy aut elektrycznych i hybrydowych plug-in. mają możliwość korzystania z własnych (prywatnych) stacji ładowania. Jeśli jesteś zainteresowany jej nabyciem, skontaktuj się nami!

 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Importer aut elektrycznych Kępno, Popularne samochody elektryczne Toruń, Stacje ładowania samochodów elektrycznych