Statystyki sprzedaży aut elektrycznych wrzesień 2017

[2017-10-22] Statystyki sprzedaży aut elektrycznych wrzesień 2017

Jeśli przyjrzeć się mapie sieci ładowania aut elektrycznych u naszych zachodnich sąsiadów, w tym przypadku mowa o Niemczech, Austrii, Francji i Wielkiej Brytanii, to jest ona nieco lepiej rozbudowana niż w Polsce. Możecie to porównać tutaj.
Nie dziwi więc fakt, iż w powyższych krajach sprzedaż aut elektrycznych jest o wiele wyższa niż w Polsce. Mimo tego, że co 3 Polak zastanawia się nad zakupem w niedalekiej przysłoci auta elektrycznego, to nie ma to (jak dotąd) przełożenia na rynek motoryzacyjny. Należy jednak podkreślić, że rok do roku, Polacy wybierając co raz częściej auta napędzane paliwami alternatywnymi. I są to wzrosty rzędu 100-200%.


We wrześniu mieliśmy do czynienia z dwoma rekordami: Francja i Niemcy osiągnęły najlepsze wyniki w liczbie zarejestrowanych EV i PHEV(Plugi-in Hybrid Electric Vehicle). We Francji w pełni elektrycznych pojazdów zarejestrowano 2432, natomiast PHEV osiągnęły 1124 rejestracji. Warto zauważyć, że wzrosła również liczba rejestracji aut dostawczych PHEV/EV – 560. Od początku roku zarejestrowano we Francji 29 829 aut EV/PHEV ( w tym aut elektrycznych 18 763). Najwięszkym zainteresowaniem cieszyły się Renault ZOE i Kangoo Z.E.


Niemieccy kierowcy zarejestrowali natomiast 5365 aut z napędem elektrycznym, z czego 2247 to pojazdy w pełni elektryczne. Tym samym, po trzech kwartałach liczba nowych rejestracji aut elektrycznych w Niemczech wyniosła 16 433 (przy 20 416 PHEV). Stanowi to 1,41% udziału w rynku. Jakie auta cieszyły się największą popularnością we wrześniu wśród zlektryfikowanych niemieckich kierowców? Poniżej przedstawiamy tabelę:

Austria jest dość charakterystycznym krajem pod względem sprzedaży aut napędzanych prądem. Wśród aut EV i PHEV, gdzie w większości innych państw, te drugie stanowią większość sprzedaży – w Austrii jest odwrotnie. We wrześniu 76 % aut EV + PHEV stanowiły auta elektryczne. W poprzednim miesiącu liczba nowych rejestracji wyniosła 672 (od początku roku wynik na poziomie 5295). Najlepiej sprzedającymi auta były:

 

W Wielkie Brytanii we wrześniu 2017 r. zarejestrowano 7861 EV i PHEV. Daje to udział w ogóle rejestracji na poziomie 1,8%. Przeważały takie modele jak: Mitsubishi Outlander PHEV, Mercedes Benz C 350 e, BMW 3330e, Renault ZOE.

Źródło: nextgreencar.com; samochodyelektryczne.org; nextgreencar.com; nextgreencar.com; nextgreencar.com 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Renault Twizy, ładowarki bmw Nowy Sącz, Dealer Aut Elektrycznych Bielsko Biała