Jaworzno liderem elektromobilności?

[2017-10-20] Jaworzno liderem elektromobilności?

Jaworzno jest jednym z 41 polskich miast i gmin, które podpisały w lutym 2017 r. list intencyjny w sprawie elektromobilności. Prezydent Jaworzna, Paweł Silbert twierdził, iż jego miasto wybija się na krajowego lidera elektromoiblności i zrównoważonego transportu publicznego. Miesiąc później odbyła się konferencja nt. elektromobilności, której skrót zamieszczamy poniżej:

Równocześnie zawiązano Inteligentną Śląską Strefę E-mobile (ośrodki naukowe + Miasto Jaworzno), która ma współdziałać przy tworzeniu EOSTRADY. Pojęciem tym zdefiniowano drogę łączącą Wrocław z Krakowem, przy której ustawione byłyby odpowiednie stacje ładowania dla aut elektrycznych. Urząd Miejski w Jaworznie zachęca inne ośrodki aglomeracyjne i naukowe do przystąpienia do organizacji, aby wspólnymi siłami współdziałać przy tworzeniu EOSTRADY.

 
Kilka dni temu (18 października) odbyło się kolejne spotkanie, na którym omawiano kwestię przygotowania infrastruktury miejskiej do obsługi elektrycznych taksówek. Zwrócono przy tym uwagę na rozwój infrastruktury ładowania, a szczególnie – wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, niskoemisyjnych (jak na przykład nasze panele fotowoltaiczne).


W dniu dzisiejszym, Paweł Silbert podpisał list intencyjny z Prezesem firmy Kompetenzzentrum Autonomes Fahren Österreich Ost GmbH dr Friedrich Nadler w sprawie współpracy przy rozwoju autonomicznych pojazdów elektrycznych. Jaworzno ma wydzielić miejsce do testowania odpowiednich technologii, a także wymieniać się doświadczeniem z austriackim przedsiębiorstwem. Warto również przypomnieć, iż Prezydent Jaworzna podpisał list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie powstania pierwszego testowego odcinka hyperloopa z firmą Euroloop.

 

 

Źródło: sozosfera.pl; um.jaworzno.pl; jmm.jaworzno.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
BMW i3 Słupsk, Auto elektryczne, ładowarki nissan Olsztyn