Blisko 20% Polaków rozważa zakup auta elektrycznego.

[2017-10-16] Blisko 20% Polaków rozważa zakup auta elektrycznego.

Według badań opinii publicznej, blisko co 5 Polak planuje zakup auta elektrycznego w najbliższej przyszłości, a 49 % osób prywatnych rozważa zakup pojazdu napędzanego energią elektryczną. Wyższy poziom zaufania względem samochodów elektrycznych jest widoczny wśród przedsiębiorców. Co 3 z nich planuje zakup auta elektrycznego, a 52 % rozważa taką możliwość.


 

Podczas wyboru nowego środka transportu, Polacy najczęściej kierują się kwestiami ekonomicznymi. Największym problemem pozostaje cena zakupu auta elektrycznego. Prognozujemy, że już wkrótce kwestia ceny nabycia nowego bądź używanego samochodu elektrycznego zniknie. Wszystko za sprawą rozszerzenia oferty aut elektrycznych wśród największych producentów motoryzacyjnych. Ponadto, kwestie ekologiczne, a także komfortu i ekonomii użytkowania auta elektrycznego podbiją serca Polaków.


Pozostaje jednak materia infrastruktury stacji ładowania, a także zasięgu aut elektrycznych. W pierwszym przypadku jest zauważalny wysoki wzrost nowych publicznych stacji ładowania. Ponadto, każdy użytkownik auta elektrycznego może skorzystać z mobilnych lub stacjonarnych (domowych) stacji ładowania, które w przeważającym względzie są wystarczalne na co dzień. Natomiast zasięg aut elektrycznych już teraz sięga 150-400 km, co w połączeniu z dynamicznym rozwojem publicznych stacji ładowania, pozwoli na swobodne użytkowanie auta elektrycznego.

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Samochód elektryczny, Stacje ładowania pojazdów elektrycznych Dębica, Dystrybutor Tesla Polska