Dacia zapowiada auto elektryczne i wzrost stacji szybkiego ładowania.

[2017-10-10] Dacia zapowiada auto elektryczne i wzrost stacji szybkiego ładowania.

Dacia zapowiedziała budowę auta elektrycznego. Rumuński producent, znany z oferowania samochodów w korzystnych cenach, ma zamiar i ten wyznacznik spełnić w oferowanym przez siebie elektrycznym aucie. W spełnieniu obietnic, ma pomóc współpraca technologiczna z grupą Renault-Nissan, która obecnie jest jednym z głównych producentów aut elektrycznych. Niestety, nowego elektrycznego modelu możemy spodziewać się dopiero za 3-4 lata, chociaż zważając na dynamiczny rozwój segmentu aut elektrycznych, proces wprowadzenia w pełni elektrycznego i budżetowego modelu Dacii może zostać znacząco przyspieszony. Przypomnijmy, że w połowie września CEO Renault-Nissan wskazywał na możliwość powstania elektrycznej Dacii. Dzisiaj mamy oficjalną zapowiedź.

 

Za znaczącym rozwojem segmentu aut elektrycznych przemawiają dane podane przez Stowarzyszenie CHAdeMO (o tym standardzie pisaliśmy tutaj). Wedle Stowarzyszenia, liczba stacji ładujących CHAdeMO w Europie wzrosła do ponad 5000. Jest to wzrost o ok. 1200 w porównaniu do zeszłego roku. W tym samym okresie, konkurencyjny standard – CCS COMBO 2 odnotował wzrost o 500 nowych stacji względem wiosny 2017 r. Aktualnie ich liczba w Europie oscyluje wokół 3500. W Polsce ilość stacji o standardzie CCS COMBO 2 wzrosła o ok. 13. Jesteśmy przekonani, że jest to dopiero początek rozwoju polskiej elektromobilności.

Zachęcamy do śledzenia map rozwoju polskiej i europejskiej infrastruktury stacji ładujących. Są one dostępne tutaj.

 

 

 

 

 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Tesla Polska Gdynia, Popularne auta elektryczne Stalowa Wola, Auta elektryczne ceny Piaseczno