Daimler przeznaczy 10 mld $ na inwestycje w EV

[2017-10-08] Daimler przeznaczy 10 mld $ na inwestycje w EV

Daimler, producent aut Mercedes-Benz zapowiedział inwestycje 1 mld $ w auta elektryczne. Krótko po ogłoszeniu swoich planów, Elon Musk stwierdził, że jak na tak wielką firmę, budżet przeznaczony na przyszłość motoryzacji jest stanowczo za mały:

 

Jeden dzień po wpisie CEO Tesli, Daimler zgodził się z przedmówcą i zwiększył budżet przeznaczony na auta elektryczne do 10 mld $, a także powiększył budżet na rozwój akumulatorów do 1 mld $. 

Według Business Insider, Elon Musk przyjął tę decyzję z aprobatą. Konkurencja największych koncernów motoryzacyjnych w segmencie aut elektrycznych wpłynie korzystnie na rozwój transportu przyszłości, a nasi klienci będą mieli większy wybór.

Mercedes-Benz już na targach w Paryżu zapowiedział nowego elektrycznego SUV-a - Mercedes EQ concept:

 

Źródło: futurism.com; mercedes-benz.com;

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowarki tesla Tarnów, Dystrybutor pojazdów elektrycznych, Importer aut elektrycznych