Prerogatywy dla aut elektrycznych w Rybniku

[2017-10-05] Prerogatywy dla aut elektrycznych w Rybniku

Rybnik zdecydowanie realizuje plan elektromobilności. Aktualnie, na terenie miasta funkcjonuje jedna stacja ładowania wyposażona w 3 gniazda, jednak władze miasta chcą jak najszybciej to zmienić:
Mamy w planach uruchomienie kolejnych trzech stacji doładowujących samochody elektryczne na terenie miasta. - mówi Agnieszka Skupień, asystent prezydenta Rybnika.
Zapowiedziano także powstanie stacji szybkiego ładowania, która naładuje w 80% auto elektryczne w 20 minut.

O ile powstanie nowych stacji ładowania aut elektrycznych nie jest żadnym zaskoczeniem – z tygodnia na tydzień ich liczba rośnie, to przełomowa decyzja zapadła w dniu 21 września. Rada Miasta zdecydowała, że od 12 października auta elektryczne będą mogły parkować bez jakichkolwiek opłat. Decyzja ta wpisuje się w Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce, zaproponowany przez Ministerstwo Energii, który stwierdza:

Istotną korzyścią dla użytkownika może być również zastosowanie tzw. miękkich instrumentów wsparcia. Są to w głównej mierze: możliwość bezpłatnego parkowania w centrach miast, możliwość korzystania z buspasów, wjazd do stref z ograniczonym ruchem w centrach miast etc.

 

Źródło: tvs.pl; me.gov.pl; rybnik.com.pl

Dlaczego my?
  • Międzynarodowe doświadczenie w zakresie motoryzacji i elektromobilności
  • Profesjonalne doradztwo w zakresie optymalnego doboru auta elektrycznego wraz ze stacją ładowania
  • Realizacja niestandardowych zamówień zgodnie z wytycznymi klienta
  • Szybka i terminowa obsługa zamówienia
  • Solidny i odpowiedzialny partner!
Partnerzy
Darmowa konsultacja
Kreska
CAPTCHA code
   Akceptuje regulamin i politykę prywatności

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!Zobacz więcejAuta elektryczne

Zapisz sie na newsletter!

© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pojazdy przyszłości Biała Podlaska, Sprzedaż pojazdów elektrycznych Gliwice, Mapa stacji ładowania aut elektrycznych Zakopane