Prerogatywy dla aut elektrycznych w Rybniku

[2017-10-05] Prerogatywy dla aut elektrycznych w Rybniku

Rybnik zdecydowanie realizuje plan elektromobilności. Aktualnie, na terenie miasta funkcjonuje jedna stacja ładowania wyposażona w 3 gniazda, jednak władze miasta chcą jak najszybciej to zmienić:
Mamy w planach uruchomienie kolejnych trzech stacji doładowujących samochody elektryczne na terenie miasta. - mówi Agnieszka Skupień, asystent prezydenta Rybnika.
Zapowiedziano także powstanie stacji szybkiego ładowania, która naładuje w 80% auto elektryczne w 20 minut.

O ile powstanie nowych stacji ładowania aut elektrycznych nie jest żadnym zaskoczeniem – z tygodnia na tydzień ich liczba rośnie, to przełomowa decyzja zapadła w dniu 21 września. Rada Miasta zdecydowała, że od 12 października auta elektryczne będą mogły parkować bez jakichkolwiek opłat. Decyzja ta wpisuje się w Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce, zaproponowany przez Ministerstwo Energii, który stwierdza:

Istotną korzyścią dla użytkownika może być również zastosowanie tzw. miękkich instrumentów wsparcia. Są to w głównej mierze: możliwość bezpłatnego parkowania w centrach miast, możliwość korzystania z buspasów, wjazd do stref z ograniczonym ruchem w centrach miast etc.

 

Źródło: tvs.pl; me.gov.pl; rybnik.com.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pojazdy elektryczne, Stacje ładowania pojazdów elektrycznych Elbląg, ładowarki EV