Ruszyła spółka Valeo i Siemensa

[2017-01-03] Ruszyła spółka Valeo i Siemensa

Spółka ma dostarczać komponenty i systemy wysokonapięciowe dla całej gamy pojazdów z napędem elektrycznym, co oprócz aut całkowicie elektrycznych oznacza także hybrydy, hybrydy plug-in. Gama produktów ma obejmować silniki elektryczne, przedłużacze systemu zasięgu, ładowarki pokładowe, przetwornice i przetwornice DC/DC. Jacques Aschenbroich, prezes i dyrektor generalny Valeo zapowiedział, że firma będzie „dostarczać rozwiązania dla wszystkich producentów pojazdów, bez względu na ich potrzeby na napędy elektryczne"

Po tylko siedmiu miesiącach od podpisania umowy, mamy przyjemność ogłosić zakończenie naszej transakcji i rozpoczęcie działalności spółki joint venture z Valeo. Nowa spółka będzie prawdziwym światowym liderem na rosnącym rynku elektromobilności – powiedział Klaus Helmrich, członek zarządu Siemens AG.

Valeo i Siemens podpisały porozumienie o utworzeniu spółki w zakresie wysokonapięciowych układów napędowych w kwietniu ugiegłego roku. Zgodnie z umową, obie firmy mają po 50 proc. udziałów we wspólnym przedsięwzięciu i wspólną kontrolę na tym podmiotem. Valeo wniosło do spółki rozwiązania z zakresu elektroniki wysokiego napięcia, przedłużaczy systemu zasięgu i rozwiązań ładowania zaś Siemens swoją jednostkę biznesową ECAR Powertrain Systems, w tym silniki elektryczne i energoelektronikę.

Do nowej spółki należą centra badawczo-rozwojowe we Francji (Cergy-Pontoise), Niemczech (Erlangen, Bad Neustadt), Norwegii (Drammen) i Chinach (Szanghaj) a także zakłady w Niemczech (Erlangen, Bad Neustadt), na Węgrzech (Veszprem),  w Chinach (Changzhou, Shenzen i Tianjin), a także w Polsce (Czechowice-Dziedzice). Za produkcję w naszym kraju odpowiada Valeo Siemens eAutomotive Poland Sp. z o.o. z kapitałem ponad 1,22 mln zł. W sumie Valeo Siemens eAutomotive zatrudnia na świecie około 1 tys. osób.


Źródło: www.wnp.pl

Dlaczego my?
  • Międzynarodowe doświadczenie w zakresie motoryzacji i elektromobilności
  • Profesjonalne doradztwo w zakresie optymalnego doboru auta elektrycznego wraz ze stacją ładowania
  • Realizacja niestandardowych zamówień zgodnie z wytycznymi klienta
  • Szybka i terminowa obsługa zamówienia
  • Solidny i odpowiedzialny partner!
Partnerzy

Darmowa konsultacja

   Akceptuje regulamin i politykę prywatności

Zapisz sie na newsletter!

© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Popularne samochody elektryczne, Sieć ładowarek samochodowych, Dealer Aut Elektrycznych Olsztyn