Opel Ampera-e do sprzedaży wejdzie już wiosną!

[2017-01-03] Opel Ampera-e do sprzedaży wejdzie już wiosną!

 Opel poinformował, że zaprezentowany niedawno w Paryżu samochód elektryczny Ampera-e, bazujący na Chevrolecie Bolt EV, trafi na rynek wiosną/latem 2017r. Opel Ampera-e najpierw pojawi się w Norwegii, a następnie w Niemczech, Holandii, Francji i Szwajcarii. Do końca roku lub ewentualnie w 2018r. sprzedaż będzie już prowadzona na szerszą skalę.

 

Opel Ampera-e to ponad 380 km realnego zasięgu i 0-100 km/h w 7,3 s ! Jako, że Opel Ampera-e to dostosowany dla lokalnych wymagań Chevrolet Bolt EV, jego napęd, akumulatory i wyposażenie są identyczne. Auto ma na jednym naładowaniu przejeżdżać ponad 500 km (NEDC) lub ponad 380 km w cyklu Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure (WLTP). Na razie Opel nie podaje bardzo konkretnej wartości, ale widać że szacunek wyniku WLTP koresponduje z 383 km dla Bolta EV według EPA.

W Europie zastosowany będzie porta ładowania Typ 2 (do ładowania jednofazowego mocą 7,2 kW) lub prawdopodobnie za dopłatą CCS Combo 2 (umożliwiający też ładowanie prądem stałym). Opel twierdzi, że 30 minut wystarcza, aby zasięg wzrósł o 150 km.

Podczas prezentacji potwierdzono, że napęd trakcyjny i pakiet akumulatorów Opla Ampera-e będzie objęty gwarancją na 8 lat lub 160 tys. km.
Auto przyspieszać ma od 0 do 100 km/h w 7,3 s, ale w niższych zakresach prędkości 0-50 km/h bije na głowę większość samochodów w swoim segmencie osiągając czas 3,2 s.

 
Źródło: samochodyelektryczne.org
Dlaczego my?
  • Międzynarodowe doświadczenie w zakresie motoryzacji i elektromobilności
  • Profesjonalne doradztwo w zakresie optymalnego doboru auta elektrycznego wraz ze stacją ładowania
  • Realizacja niestandardowych zamówień zgodnie z wytycznymi klienta
  • Szybka i terminowa obsługa zamówienia
  • Solidny i odpowiedzialny partner!
Partnerzy

Darmowa konsultacja

   Akceptuje regulamin i politykę prywatności

Zapisz sie na newsletter!

© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Auta EV Gorzów Wielkopolski, Popularne samochody elektryczne, Dealer Aut Elektrycznych