Opel Ampera-e do sprzedaży wejdzie już wiosną!

[2017-01-03] Opel Ampera-e do sprzedaży wejdzie już wiosną!

 Opel poinformował, że zaprezentowany niedawno w Paryżu samochód elektryczny Ampera-e, bazujący na Chevrolecie Bolt EV, trafi na rynek wiosną/latem 2017r. Opel Ampera-e najpierw pojawi się w Norwegii, a następnie w Niemczech, Holandii, Francji i Szwajcarii. Do końca roku lub ewentualnie w 2018r. sprzedaż będzie już prowadzona na szerszą skalę.

 

Opel Ampera-e to ponad 380 km realnego zasięgu i 0-100 km/h w 7,3 s ! Jako, że Opel Ampera-e to dostosowany dla lokalnych wymagań Chevrolet Bolt EV, jego napęd, akumulatory i wyposażenie są identyczne. Auto ma na jednym naładowaniu przejeżdżać ponad 500 km (NEDC) lub ponad 380 km w cyklu Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure (WLTP). Na razie Opel nie podaje bardzo konkretnej wartości, ale widać że szacunek wyniku WLTP koresponduje z 383 km dla Bolta EV według EPA.

W Europie zastosowany będzie porta ładowania Typ 2 (do ładowania jednofazowego mocą 7,2 kW) lub prawdopodobnie za dopłatą CCS Combo 2 (umożliwiający też ładowanie prądem stałym). Opel twierdzi, że 30 minut wystarcza, aby zasięg wzrósł o 150 km.

Podczas prezentacji potwierdzono, że napęd trakcyjny i pakiet akumulatorów Opla Ampera-e będzie objęty gwarancją na 8 lat lub 160 tys. km.
Auto przyspieszać ma od 0 do 100 km/h w 7,3 s, ale w niższych zakresach prędkości 0-50 km/h bije na głowę większość samochodów w swoim segmencie osiągając czas 3,2 s.

 
Źródło: samochodyelektryczne.org
Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Mitsubishi i-MiEV Białystok, Dealer aut elektrycznych Zakopane, Dystrybutor pojazdów elektrycznych