Z TRÓJMIASTA DO WARSZAWY SAMOCHODEM ELEKTRYCZNYM?

[2017-09-07] Z TRÓJMIASTA DO WARSZAWY SAMOCHODEM ELEKTRYCZNYM?

Jednym z czynników, który powstrzymuje przed zakupem elektrycznego samochodu jest wciąż słabo rozwinięta infrastruktura do ich obsługi. Bo o ile ktoś ma akurat wolne środki finansowe na takie auto, wizja niewielkiego zasięgu akumulatorów i braku powszechnie dostępnych stacji ładowania może mocno zniechęcić. Takich punktów wciąż jednak przybywa, także w naszym kraju. Już za kilkanaście miesięcy posiadacze tego typu pojazdów będą mogli bez obaw wybrać się w podróż z Warszawy nad morze. Albo w drugą stronę.

 
 
Firma LOTOS wybuduje bowiem 12 punktów ładowania samochodów elektrycznych, dzięki którym wspomnianą wyżej, liczącą ponad 400 kilometrów trasę, będzie można bez obaw pokonać autostradami A1 i A2. Odległość, jaka maksymalnie ma dzielić poszczególne „stacje”, ma nie przekraczać 150 kilometrów. To akurat zasięg, który nie powinien być przeszkodą dla większości elektrycznych pojazdów.
 
Z tych dwunastu punktów cztery zostaną zlokalizowane w Trójmieście, z kolei dwa kolejne znajdą się w stolicy. Pozostałe sześć będzie w Miejscach Obsługi Podróżnych na obu autostradach. Kierowcy dostaną do dyspozycji możliwość skorzystania z uniwersalnej ładowarki, która obsłuży trzy najpopularniejsze standardy ładowania baterii elektrycznych aut.
 
Minimalna moc, z jaką będzie ładowany samochód, ma wynosić 50 kW. Jak na razie tajemnicą jest system poboru opłat, jaki zastosuje firma. To znaczy, tajemnicą dla nas, bo podejrzewam że LOTOS jakiś plan na to ma. Koszt całej inwestycji ma wynieść około 1 miliona euro. Część tej kwoty ma jednak pochodzić ze środków unijnych.
 
Źródło: tabletowo.pl
Dlaczego my?
  • Międzynarodowe doświadczenie w zakresie motoryzacji i elektromobilności
  • Profesjonalne doradztwo w zakresie optymalnego doboru auta elektrycznego wraz ze stacją ładowania
  • Realizacja niestandardowych zamówień zgodnie z wytycznymi klienta
  • Szybka i terminowa obsługa zamówienia
  • Solidny i odpowiedzialny partner!
Partnerzy
Darmowa konsultacja
Kreska
   Akceptuje regulamin i politykę prywatności

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!


Zobacz więcejAuta elektryczne

Zapisz sie na newsletter!

© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Audi eTron, Samochody elektryczne, Stacje ładowania EV Lubin