Z TRÓJMIASTA DO WARSZAWY SAMOCHODEM ELEKTRYCZNYM?

[2017-09-07] Z TRÓJMIASTA DO WARSZAWY SAMOCHODEM ELEKTRYCZNYM?

Jednym z czynników, który powstrzymuje przed zakupem elektrycznego samochodu jest wciąż słabo rozwinięta infrastruktura publiczna do ich obsługi. Bo o ile ktoś ma akurat wolne środki finansowe na takie auto, wizja niewielkiego zasięgu akumulatorów i braku powszechnie dostępnych stacji ładowania może mocno zniechęcić. Ta sytuacja jednak wciąż zmienia się na lepsze. Już za kilkanaście miesięcy posiadacze tego aut elektrycznych będą mogli bez obaw wybrać się w podróż z Warszawy nad Morze Bałtyckie. Albo w drugą stronę.

Firma LOTOS wybuduje bowiem 12 punktów ładowania samochodów elektrycznych, dzięki którym wspomnianą wyżej, liczącą ponad 400 kilometrów trasę, będzie można bez obaw pokonać autostradami A1 i A2. Odległość, jaka maksymalnie ma dzielić poszczególne „stacje”, ma nie przekraczać 150 kilometrów. To akurat zasięg, który nie powinien być przeszkodą dla większości elektrycznych pojazdów.
 
Z tych dwunastu punktów cztery zostaną zlokalizowane w Trójmieście, z kolei dwa kolejne znajdą się w stolicy. Pozostałe sześć będzie w Miejscach Obsługi Podróżnych na obu autostradach. Kierowcy dostaną do dyspozycji możliwość skorzystania z uniwersalnej ładowarki, która obsłuży trzy najpopularniejsze standardy ładowania baterii elektrycznych aut.
 
Minimalna moc, z jaką będzie ładowany samochód, ma wynosić 50 kW. Jak na razie tajemnicą jest system poboru opłat, jaki zastosuje firma. To znaczy, tajemnicą dla nas, bo podejrzewam że LOTOS jakiś plan na to ma. Koszt całej inwestycji ma wynieść około 1 miliona euro. Część tej kwoty ma jednak pochodzić ze środków unijnych.
 
Źródło: tabletowo.pl; lotos.pl
 
 

 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowarki aut elektrycznych Lubin, ładowarki EV, Samochody na prąd