Nissan Leaf mocniejszy i z większym zasięgiem

[2017-09-07] Nissan Leaf mocniejszy i z większym zasięgiem

Na tydzień przed rozpoczęciem wystawy we Frankfurcie Nissan odkrył niemalże wszystkie karty związane z nową generacją modelu Leaf. Najlepiej sprzedający się samochód elektryczny świata będzie miał teraz większy zasięg, bardziej efektywny układ napędowy i szereg nowych rozwiązań wspomagających kierowcę podczas jazdy.

 
W pełni elektryczny i wyposażony w innowacyjne rozwiązania techniczne nowy Nissan Leaf jest pierwszym modelem japońskiej marki w Europie, w którym zaoferowany zostanie pionierski system wspomagający kierowcę ProPilot. System ten ułatwi jazdę jednym pasem autostrady, pozwalając kierowcy na odrobinę relaksu. Z kolei system ProPilot Park po aktywacji przejmuje kontrolę nad autem podczas manewrów parkingowych. Kolejnym nowatorskim rozwiązaniem jest technologia e‑Pedal, umożliwiająca sterowanie napędem i hamulcami w zupełnie nowy sposób. Nowością jest także funkcja komunikowania się z budynkami, do których jest podłączony, a nawet ich zasilania.
 
 
Elektryczny zespół napędowy e-powertrain dzięki lepszej efektywności energetycznej generuje teraz wyższą moc 150 KM. Wzrósł także, do 320 Nm, maksymalny moment obrotowy. Zasięg nowego Nissana Leaf wydłużył się do 378 km (wg nowego europejskiego cyklu jazdy NEDC) na jednym ładowaniu. Jeśli dla kogoś to wciąż za mało, powinien poczekać jeszcze rok, kiedy to Nissan wprowadzi do oferty wersję o zwiększonej mocy i większej pojemności akumulatorów.
 
Nissan Leaf przy okazji zmian zmienił się również wizualnie. Sylwetka nadwozia nawiązuje do koncepcyjnego modelu IDS, pokazanego na targach w Tokio dwa lata temu. Cechą charakterystyczną będzie motyw litery V w przedniej części nadwozia, podobny do tego w modelach Qashqai czy X-Trail. Grill natomiast jest koloru niebieskim, co ma być znakiem rozpoznawczym elektrycznych modeli Nissana.
 
Gruntownym zmianom poddane zostało również wnętrze Leafa, w którym znajdziemy materiały lepszej jakości. Na fotelach, desce rozdzielczej oraz kierownicy pojawiły się niebieskie przeszycia, nowy wygląda ma również 7-calowy ekran kolorowy, którego menu zostało zmodyfikowane, w celu łatwiejszego dostępu do najważniejszych funkcji.
 
Sprzedaż nowego Leafa na europejskim rynku ruszy w styczniu 2018 r.
 
Źródło: msn.com

 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowarki bmw, Salon Tesla Polska Wrocław, Samochody na prąd Olsztyn