Rząd chce wycofać samochody benzynowe i diesla!

[2017-09-06] Rząd chce wycofać samochody benzynowe i diesla!

Premier Szkocji Nicola Sturgeon przedstawia plany „znacznego rozszerzenia” projektów, których celem jest zachęcanie obywateli do korzystania z aut elektrycznych.

 
„Independent” podkreśla, że szkocki rząd zobowiązał się do wycofania samochodów dostawczych napędzanych benzyną lub olejem napędowym do 2032 roku, czyli o osiem lat wcześniej, niż zakładają plany rządu brytyjskiego. Założenia dotyczące rozwoju samochodów napędzanych elektrycznością przedstawiła premier Szkocji Nicola Sturgeon.
 
 
W Szkocji ma powstać specjalna trasa A9, która będzie w pełni przystosowana dla aut elektrycznych. Rząd chce utworzyć też fundusz innowacyjny, aby zachęcić do korzystania z pojazdów elektrycznych, szczególnie w miejscach, gdzie gęstość zaludnienia jest najwyższa. „Independent” przypomina, że w lipcu Wielka Brytania ogłosiła, że do 2040 roku chce zakończyć produkcję nowych samochodów z silnikami benzynowymi i diesla. Nowe ograniczenia mają na celu zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska.
 
Plany brytyjskiego rządu potwierdził Jesse Norman, podsekretarz z Departamentu Transportu. Mówił on, że do 2040 roku wszystkie nowe samochody będzie cechowała „zerowa emisja spalin”. Jego słowa brzmią podobnie do wypowiedź burmistrza Londynu, który zapowiedział, że do 2035 r. cały system transportu w mieście będzie wyróżniał się zerową emisją zanieczyszczeń. Wcześniej, bo do 2025 roku w Londynie ma powstać „strefa zerowej emisji”.
 
Źródło: wprost.pl

 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Stacje ładowania pojazdów elektrycznych, Pojazdy elektryczne, Pojazdy elektryczne Bielsko Biała